ABANK yeni planlarını ve büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için yola koyuldu. Grup Başkanı Tuncay Özilhan yaptığı açıklamada Abank’ın önümüzdeki 5 yıllık dönemde 150 şube sayısına ulaşarak orta ölçekli bir bankaya dönüşeceğini belirtti.

Özilhan, ABank’ın Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile ortaklaşa geliştirdiği “Benim KOBİM Geleceğin Yıldızı” projesinin Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında (MTSO) düzenlenen eğitim sonrasında başarılı olanlara sertifikalarının dağıtımı töreninde yaptığı konuşmada, kuruldukları günden bu yana Anadolu’ya ve insanına yürekten inanarak, yarım asrı geçen bir süredir taşıdıkları ismi yüceltmek için çalıştıklarını söyledi.

“ABank’ı önümüzdeki 5 yıl içinde 150 şubeye sahip, orta ölçekli bir banka haline getirmeyi hedefliyoruz. Şube ağımızı, Türk ekonomisinin ağırlığını teşkil eden bölgelerde genişletmeye devam ediyoruz. Kredi portföyümüzün önemli bir bölümünü KOBİ’ler oluşturuyor ve pazardaki gücümüz her geçen gün artıyor. Anadolu, faaliyet alanımızın merkezinde yer alırken, ABank’ın merkezinde ise Anadolu’daki KOBİ’ler bulunuyor.”

Kaynak: Dünya Gazetesi