Ülke genelin personel alım süreci devam ederken yeni personel alım ilanı da Adli Tıp Kurumu tarafından yayınlandı. Buna göre Adli Tıp Kurumu bünyesinde çalışacak yeni personel alımı gerçekleştirilecek ve söz konusu alımlar sözleşmeli personel alımı kapsamında düzenlenecek. Devlet bünyesinde sözleşmeli personel olarak çalışmak isteyen adaylar için değerlendirilebilecek bir imkan olarak öne çıkıyor.

Adli Tıp Kurumu Sözleşmeli Personel Alımı

Adli Tıp Kurumu’na yapılacak olan sözleşmeli personel alımına ilişkin ilan Adalet Bakanlığı Tarafından hazırlanarak yayınlandı. Buna göre Adli Tıp Kurumu’nun Taşra Teşkilatı’nda çalıştırılmak üzere 657 Devlet Memurları Kanunu’na göre yeni personel alımı yapılacak. Bu doğrultuda iş başvurusu yapan adayların yerleştirilmesinde sözlü ve yazılı sınav uygulaması düzenlenecek ve adayların başvuruları bu şekilde değerlendirilecek.

71 Adet Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alımı kapsamında toplamda 71 adet yeni sözleşmeli memur alımı gerçekleştirilecek. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar resmi ilan üzerinde sözleşmeli alım yapılacak pozisyonlara ulaşabilir ve daha fazla bilgi edinebilirler. İlana iş başvurusunda bulunacak olan adaylarda KPSS puanı aranıyor. Adli Tıp Kurumu pozisyonlarına iş başvurusunda bulunacak olan adayların söz konusu pozisyon için aranan puan kapsamında KPSS’den geçerli olan en az 70 puan almış olması en önemli şartlardan biri olarak öne çıkıyor.

Sözleşmeli Personel Alımında İş Başvuru Şartları Neler?

Söz konusu Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların belli başlı şartları taşıyor olması gerekiyor. Yukarıda da belirtildiği gibi KPSS’den 70 puan almış olmanın yanında aranan diğer şartlar arasında, TC vatandaşı olmak, iş başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını aşmamış olmak, askerlik yönünden askerlikle ilgili bir bağı olmamak, kamu hakları açısında herhangi bir engeli olmamak, güvenlik ve arşiv araştırmalarında temiz çıkmak gibi şartlar yer alıyor.

İş Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar iş başvurularını internet üzerinde atk.gov.tr adresi üzerinden yapacaklar. İnternet dışında herhangi bir yolla yapılan başvurular veya gönderilen herhangi bir belge işleme alınmayacak. Gerekli belge ve dökümanları eksiksiz bir şekilde göndererek söz konusu kamu personel alımına iş başvurusunu noksansız tamamlayana adaylara sistem tarafından otomatik olarak bir başvuru numarası verilecek.