AHİKA Kalkınma Ajansı personel alımları kapsamında eleman alımı gerçekleştirecek. Buna göre söz konusu personel alımı kapsamında 15 uzman personel, 1 iç denetçi ve 1 destek personeli işe alımı yapılacak.

Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA), 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dahilinde 15 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 1 Destek Personeli alacak.

Başvuru koşulları ve kadrolara ilişkin ayrıntılı ilan metni ve iş talep formu, Ajans’ın web sitesi olan www.ahika.org.tr ve www.kalkinma.gov.tr internet adreslerinden temin edilebilecek.

Sınavda başarılı olan adaylar ajansın faaliyet alanın da yer alan Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde illerinden ajansın uygun göreceği herhangi birinde çalışacak.

20 Şubat 2013 tarihi itibariyle başlayan başvuru süreci 15 Mart 2013 günü saat 17: 00’de sona erecek. Sözlü sınava katılacaklar 19 Mart 2013 tarihinde ilan edilecek ve 1-3 Nisan 2013 tarihlerinde sözlü sınav yapılacak.

Adaylar başvuru belgelerini 20 Şubat – 15 Mart 2013 tarihleri arasında mesai saatleri içinde, “Ahiler Kalkınma Ajansı Atatürk Bulvarı No: 57/1 50100 Merkez- Nevşehir” adresine elden teslim edebilecek veya son başvuru tarihine kadar ilgili adrese ulaşmak kaydıyla posta yolu ile gönderebilecekler. Son müracaat tarihi ve saatinden sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak.