2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da kamu kurumları personel ve memur alımlarına devam edecekler. 2016’da personel alımı yapacak olan kurumlardan biri de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı. Bakanlık yeni yılda ihtiyaçları kapsamında çeşitli departmanlarına personel – memur alımı gerçekleştirecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı son olarak uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu personel alımı kapsamında 60 adet yeni uzman yardımcısı alımı yapılacak ve kadrolu personel alımı olarak düzenlenecek.

Bakanlığımız internet adresinde (www.aile.gov.tr) yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulup formun imzalı çıktısının 22/12/2015-31/12/2015 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Eskişehir Yolu Söğütözü Mahallesi 2177 Sokak No: 10/A Kat 1 Çankaya/ANKARA adresine şahsen, herhangi bir yakını veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir.

Posta ile gönderilen başvuru formunun Bakanlığa en geç başvuruların son günü mesai bitimine kadar ulaşması gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikmeler sebebiyle zamanında ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni iş ilanları yayınladığında sitemizde yayınlamaya devam edeceğiz.