Akbank 2011 yılında yapacağı personel alımı kapsamında satış odaklı pozisyonlara yaklaşık 750 kişi alacak. Akbank 2010 yılında satış odaklı pozisyonlar için toplam 765 kişiyi e almıştı. 2011 yılı için planlanan personel alım sayısı 1000 kişi, bunu büyük çoğunluğu satış pozisyonlarında değerlendirilecek.

Satış odaklı pozisyonlarda görev yapan Akbank çalışanları; ürün ve hizmetleri tanıtarak yeni müşteri edinmek, mevcut müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun ürün ve hizmetleri sunmak, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak müşteri ilişkileri yönetimini gerçekleştirmekten ve uygulamaktan sorumlu tutuluyor.

Bu pozisyon için, ilişki yönetimi becerisi yüksek, rekabetçi ortama uyum sağlayabilecek, hırslı ve dinamik kişilik özelliklerine sahip, müşteriyi daha iyi anlama ve ihtiyaçlarını analiz etme anlamında empati kurabilen; ikna becerisi yüksek, ağırlıklı olarak üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun adaylar tercih ediliyor.

Akbank’ın satış fonksiyonlarında görev yapanlar, başarılı performans göstermeleri halinde hızlı yükselme imkanına sahip. Bu bağlamda sorumluluk alanlarını hızla genişletebiliyor, müşteri segmentleri arasında geçiş yapabiliyorlar.