Bankalar 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da büyümeye, Türkiye çapında yeni şubeler açmaya ve yeni banka personel alımı yapmaya devam edecekler. Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar 2014 yılı iş ve insan kaynakları personel alım planlarını yaptılar. Global ve ekonomik belirsizliklere rağmen Türk bankalarının büyümeye devam etmesi beklenirken bu büyüme kapsamında yeni açılan şubelere de binlerce banka elemanı alımı yapılması öngörülüyor.

Akbank 2014 İnsan Kaynakları Personel Alımı
Eylül 2013 itibariyle 975 şube ve 16 bin personel sayısına ulaşan Akbank bu yılı hedeflediği gibi 45 – 50 yeni şube ile tamamlayacak. 2014 yılında da şube açılışları yaparak organik büyüme planları yapan banka bu kapsamda yıl boyunca 1600 yeni banka personel alımı yapacak. Söz konusu yeni personel alımlarının saha ağırlıklı olarak gerçekleşeceğini söyleyen Akbank İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu bankanın personel alımında uyguladığı strateji konusunda şunları söyliyor…

Akbank İK stratejileri ve büyüme planları paralelinde saha ve genel müdürlük ihtiyaçlarına yönelik işe alım faaliyetlerini deneyimli ve deneyimsiz olmak üzere iki farklı kategoride gerçekleştiriyor. Deneyimli alımlar için bankacılık sektöründe 1 yıl ve üzeri tecrübeye sahip profesyoneller, pozisyonun gerektirdiği yetkinlikleri göz önünde bulundurarak değerlendiriliyor.

Adayların kurumsal kültüre uygun olmalarına özen gösterilirken, deneyim ve bilgi birikimini aktaracak, bankaya katma değer sağlayacak, potansiyeli yüksek adaylar banka personel alımında tercih ediliyor. Yeni mezun alımlar için üniversitelere yeni mezun olmuş ve deneyimsiz adaylar personel alımında değerlendiriliyor. Potansiyel taşıyan adaylar yetenek testleri, yetkinlik envanteri ve  yetkinlik bazlı mülakatlar gibi çeşitli yöntemlerden geçiyor.

Akbank 2014 İş Başvurusu
Akbank’ta çalışmak ve Akbank personel alımlarından yararlanmak siteyen adaylar bankanın kariyer bölümü üzerinden genel iş başvurusunda bulunabilecekleri gibi diğer yandan İK portalları üzerinde yayınlanan iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirler. / Akbank 2014 Personel Alımı, Akbank 2014 İş Başvurusu.