AKBANK yeni dönemde satış odaklı pozisyonlar için 750 kişilik personel alımı yapmayı planlıyor.

2010 yılında satış fonksiyonlu pozisyonlar için 765 kişiyi e alan Akbank, 2011’de bin kişilik işe alım planının yüzde 75 oranındaki büyük çoğunluğunu saha ve genel müdürlük pozisyonlarındaki satış fonksiyonları için yapacak.

Bu fonksiyonlarda görev yapanlar; ürün ve hizmetleri tanıtarak yeni müşteri edinmek, mevcut müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun ürün ve hizmetleri sunmak, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak müşteri ilişkileri yönetimini gerçekleştirmekten ve uygulamaktan sorumlu tutuluyor.

Akbank’ta sahada görev yapan müşteri ilişkileri yöneticileri, müdürler, çağrı merkezinde ve genel müdürlükte görevli satış ekiplerinden oluşan yaklaşık 8 bin 830 kişi satış fonksiyonlarında görev yapıyor.

Bu pozisyon için, ilişki yönetimi becerisi yüksek, rekabetçi ortama uyum sağlayabilecek, hırslı ve dinamik kişilik özelliklerine sahip, müşteriyi daha iyi anlama ve ihtiyaçlarını analiz etme anlamında empati kurabilen; ikna becerisi yüksek, ağırlıklı olarak üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun adaylar tercih ediliyor.

Akbank’ın satış fonksiyonlarında görev yapanlar, başarılı performans göstermeleri halinde hızlı yükselme imkanına sahip. Bu bağlamda sorumluluk alanlarını hızla genişletebiliyor, müşteri segmentleri arasında geçiş yapabiliyorlar.

Akbank iş başvurularınızı Akbank internet sitesi üzerinden insan kaynakları departmanına iş başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.