Akbank Personel – Eleman Alımı, İnsan Kaynakları, İş Başvurusu

Türkiye’de bankacılık sektörü oldukça gelişmiş olmakla birlikte ekonomi ve istihdam kapsamında değerlendirildiğinde çok önemli bir yere sahiptir. Onlarca banka her yıl insan kaynakları planlaması ve stratejileri doğrultusunda personel ve eleman alımı yapıyorlar. Bankalar büyük ve gelişmiş yapılar olduklarından bünyelerinde de birçok farklı iş pozisyonu ve iş fırsatları sunuyorlar. Çalışanlarına sundukları çalışma olanakları ve sağladıkları sosyal haklar bankaları oldukça popüler kılıyor.

Bankalar 2012 yılında da eleman ve personel alımlarına tüm hızıyla devam edecekler gibi görünüyor. Şube sayıları gün geçtikçe artan bankalar binlerce yeni eleman ve personel alımı yapmaya hazırlanıyorlar.

Akbank Personel – Eleman Alımı 2012
Akbank 2012 yılında toplamda 1300 ile 1600 arasında yeni eleman ve personel alımı gerçekleştirmeyi planlıyor. Akbank İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık, banka olarak  yaklaşık 1.250 kişilik bir e alımla 2011yılını kapatacaklarını belirterek, böylece 2011’de toplam çalışan sayılarının yaklaşık 15.500’ü bulacağını ifade etti. Işık, “2011 yılında 35 şube açarak toplam 925 şube sayısına ulaşacağız. 2012 yılı için konjonktürel beklentiler çerçevesinde pazar payımızı arttıracak, 60 ila 70 civarında şube açılışı planladık. Buna paralel ihtiyaçlarımız doğrultusunda; 2012 işe alım sayımızın 1300 -1600 civarında olması planlanmaktadır” dedi.

İnsan Kaynakları, İş Başvurusu
Akbank’a iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar Akbank resmi web sitesinden insan kaynakları bölümüne ulaşabilir ve buradan iş başvuru formunu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirler.