Anadolu Barter 500 Personel Alımı Yapacak

Anadolu Barter Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Dağtekin’’ Barter sistemini Türkiye’de başarı ile yürüten ve temsil eden Anadolu Barter vereceği franchiseler ile büyümeye devam edecek. Başta Malatya, Hatay, Mersin, İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Adana, İzmit, Adapazarı ve Konya olmak üzere toplam 11 frenchise ile faaliyet gösteren Anadolu Barter sistemi genişletme programı içerisinde tüm Türkiye’yi hedef aldık.” dedi. Türkiye’nin tüm vilayetlerine verilecek frenchise ile daha fazla üye firma sayısına ulaşıp, onların da barter sistemi avantajlarından faydalanmalarını sağlamayı hedefliyor. Frenchiselar hem KOBİ’lere verilen mal ve hizmet kredilerinin değerlendirileceği, hem de büyük bir satın alma ve pazarlamanın yapılacağı ofisler olarak çalışacaklar.

Dağtekin, başarılı barter uygulamaları gerçekleştirdiklerini belirterek her geçen gün büyüyerek yollarına devam ettiklerini Anadolu Barter ile çalışma fırsatı yakalayan Franchiselerin büyük bir ayrıcalık ve fırsatların beklediğini anlattı. Bu vesileyle franchiselar ile franchislerde istihdam edilmek üzere 500 kişilik bir broker ordusu hedeflendiğini dile getiren Dağtekin, franchislerde istihdam edilecek olan brokerler Barter endüstrisine üye olan firmaların finansal ve ticari alanlarda daralma gösteren tüm şirketlere proje odaklı çözümlerde bulunacak ve sistemin daha verimli kullanmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Anadolu Barter istihdam edilecek personel için belirli kriterler de ön görüyor. Personelin fonksiyonel yetkinliğin yanı sıra tüm çalışanlarda sürekli öğrenme, başarı ve kalite odaklılık, değime açıklık, müşteri odaklılık, girişimcilik, işini sahiplenme yetkinlikleri değerlendirilmekte. Adaylara ilk görüşmelerinde “kişilik envanteri” uygulanarak, liderlik, iletişim becerileri, analitik düşünce, takım çalışmasına yatkınlık gibi yetkinlikler bazında adayları değerlendiren envanter çıktıları, karar verme aşamasında önemli rol oynamakta. Seçme ve yerleştirme sürecinde, açık pozisyonlar niteliklerine göre “Değerlendirme Merkezi” çalışmaları uygulanır. Çeşitli simülasyon araçları kullanılarak adayların profesyonel hayattaki tutum ve davranışları gözlemlenir. İş başvurusunda bulunmak isteyen adayların mutlaka www.anadolubarter.com.tr tuşlayarak insan kaynakları bölümünü incelemeleri gerekmektedir.

Anadolu Barter uygulamalarıyla ilkleri gerçekleştirdiğini ve rakipleri tarafından örnek alındığını açıklayan Aziz Dağtekin, uyguladıkları franchising sistemiyle, franchiseler ürün, servis ve marka alanında değil, bir bütün olarak sistem içinde PR, Pazarlama, CRM, Trade Broker’lık, Barter İşlem Merkezi, Kredi Portföy ve Risk Yönetimi, Anadolu Barter Başkan Yardımcılığı ve Franchise Marka Yönetimi alanlarında da hizmet alacaklarını söyledi. Dağtekin. Franchise alanların, Anadolu Barter’ın sunduğu halkla ilişkiler hizmetleri, TV/basın reklamları, internet tanıtımı, sürekli operasyonel destek, etkin reklam, marka pazarlama iletişimi ve markanın tanınırlığı gibi özel avantajlarından faydalanacaklarını açıkladı.

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 13:57