İş arayanların 2012’den umutlu olduğu yapılan anketlerle belirlendi. Şirketler de bu umudu destekler nitelikte duyurular yapıyorlar. Bu şirketlerden biri de Avivasa Emeklilik ve ve Hayat. Şirket yaptığı duyuru ile 2012 yılında toplam 500 kişilik personel ve eleman alımı gerçekleştireceğini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, “AvivaSA, Sabancı Holding’in yerel gücü ve Aviva plc’nin uluslararası deneyimi ile büyümeye devam ediyor.”denildi.

AvivaSA, direkt satış kadrosu için 500 finansal danışmana istihdam yaratarak 2012 yılında daha da genç ve dinamik olmayı hedefliyor. İşe alınacak 500 kişi ile AvivaSA, en büyük satış kadrosuna sahip bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketi olmaya devam edecek” denildi.

AvivaSA’nın satış kadrolarının yanı sıra bilgi teknolojileri ve operasyon kadroları için de yeni personel alımı yapacağı ifade edildi. Adaylarda takım çalışmasına yatkın, sonuç odaklı, iletişim becerileri gelişmiş ve kurum kültürü ile uyum özelliklerine sahip olmaları şartı arayan AvivaSA, adayları temel yetkinlikler konusunda mülakata alacak.

Satış kadroları için bireysel emeklilik mevzuatı çerçevesinde, uygun meslek yüksek okulu bölümlerinden ya da lisans mezunu,
araştırmacı, ikna ve iletişim becerileri yüksek, satış alanında kariyer hedefleyen, kişisel motivasyonu yüksek, müşteri duyarlılığına sahip, empati yeteneği gelişmiş, sürekli gelişime inanan, etik ve profesyonel tutuma sahip adaylar tercih edilecek.

23 Aralık 2011 verilerine göre, AvivaSA’nın bireysel emeklilikte üye sayısı 420.4 bin kişiyi, fon büyüklüğü ise 2.9 milyar TL’yi aştı. Sektördeki toplam katılımcı sayısı ise 2.6 milyonun, fon büyüklüğü ise 14.3 milyar TL’nin üzerinde bulunuyor.