Şu anda bünyesinde satış kadrosu dahilinde toplam bin 200 kişi görev yapıyor. 2010’da bu departmanda görev yapmak üzere 350 kişiyi e alan Aydınlı Grup, bu yıl yaklaşık 250 kişiyi daha işe almayı planlıyor. Aydınlı Grup’ta satış kadroları perakende ve toptan satış kanalında hizmet veriyor. Perakendede mağazacılık tarafında satış danışmanı, uzman satış danışmanı, rehber satış danışmanı, kasa sorumlusu, mağaza II. müdürü, mağaza I. müdürü gibi görevler var.

Satış danışmanlığı kademesindeki her çalışan satış yapmaktan, müşteri memnuniyetini sağlamak ve korumaktan, mağaza düzeninden sorumlu… Rehber satış danışmanı olarak görev yapanlar öncelikle yeni başlayan ve mevcut ekibe oryantasyon, satış ilkeleri gibi temel eğitimleri veriyor. Mağaza I. ve II. müdürü ise mağazanın genel yönetiminden sorumlu.

İşe alınacak adaylarda olmazsa olmaz denen temel özelliklerin olmasına dikkat ediliyoruz. Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan bunları, demokratik yaklaşım, azimli, erdemli, akil olmak olarak sıralıyor. Satış ekiplerinin performansları ve başarıları doğrultusunda terfi hak ettiğine değinin Özkan, “Bunun için pozisyon bazında kıdem yıllarını doldurduktan sonra terfi sınavlarına girip başarılı olmaları halinde üst pozisyona terfi gerçekleştiriyoruz” diyor.