Günümüzde bir banka şubesindeki en önemli personellerden biri de güvenlik görevlisidir. Bugün banka şubesindeki bir güvenlik görevlisi sadece şubenin güvenliğini sağlamakla kalmıyor diğer yandan şube içerisindeki birçok e de el atıyor. Bunu hepimiz gittiğimiz banka şubelerinde görüyoruz. Dolayısı ile banka şubesinde güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen adaylardan da buna göre şartlar ve nitelikler isteniyor.

Bankalar personel alımı kapsamında yeni açılan şubelere güvenlik görevlisi alımı da gerçekleştiriyorlar, buna bağlı olarak banka şubelerinde güvenlik görevlisi olarak çalışmak ve başvuruda bulunmak isteyen adaylar yeni şubelerin yolunu gözlüyor.

Banka’da çalışacak olan bir güvenlik görevlisinde hangi nitelikler ve şartlar aranıyor?

Burada belirtmek gerekiyor ki bankadan bankaya şartlar ve aranan nitelikler farklılık gösteriyor olabilir.  Bunun haricinde bankaların güvenlik görevlisi adaylarında aradığı nitelikler genel olarak şöyle:

1. 5188 sayılı kanun gereği Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (silahlı) sahibi olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. Baylarda en az 1,75 ve bayanlarda en az 1,65 boyunda olmak.

4. İyi iletişim kurabilmek, diksiyonu düzgün olmak, kendini iyi ifade edebilmek.

5. Özel güvenlik görevlisi olmayı kendine meslek edinmiş olmak ve edinmeyi istemek.

6. Askerlikle ilişkisi olmamak.

Önümüzdeki dönemde birçok banka yeni şubeler açmayı planlıyor, banka güvenlik görevlisi adayları bankaların insan kaynakları departmanlarından başvuruda bulunarak olanakları değerlendirebilirler.

ziraat bankası güvenlik alımı, ziraat bankası guvenlık gorevlısı alımı, bankalara güvenlik görevlisi alımı, Bankalara Guvenlik alimi, ziraat bankası özel güvenlik alımı