BANKA PERSONEL ALIMLARI VE BANKA İŞ BAŞVURULARI

Bir bankada çalışmak bankaların çalışma ortamları ve sunduğu imkanlar doğrultusunda birçok kişinin hayali. Bankalarda çalışmak isteyen adaylar banka personel alımı ve banka iş başvuru haberlerini ilgiyle araştırıyor, takip ediyorlar. Banka personel alımları ve banka iş başvuruları ile ilgili olarak birçok internet sitesinde bilgi bulunuyor. Fakat bu bilgilerin değeri amacına uygun içerik yayınlamayan siteler tarafından öldürülüyor ve bu durum da banka personel alımlarını takip eden, bu konuda bilgi almak isteyen adayların zaman kaybetmesine neden oluyor.

Banka iş başvurusunda bulunurken:

Türkiye’de onlarca banka bulunuyor ve söz konusu bankalar binler kişiye iş sağlıyor. Türk bankacılık sektörü oldukça güçlü bir yapıya sahip olduğu için bankalar çalışanlarına güzel imkanlar sunabiliyorlar.

İlgilendiğiniz bankaya iş başvurusunda bulunmak için yapmanız gereken şey, söz konusu bankanın İnsan Kaynakları’na ulaşmak ve banka iş başvuru formunu doldurarak bankaya iş başvurusunda bulunmak. Türkiye çapındaki bankaları sıralayacak olursak.

Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Bank Asya, Denizbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Kuveyt Türk, ING Bank, Fortis Bank, HSBC Bank, Şekerbank, Tekstilbank, Türkiye Finans, Turkish Bank, Ziraat Bankası, Millenium Bank, CitiBank, Eurobank Tekfen, Bank Pozitif, Anadolu Bank, Alternatif Bank, Albaraka Türk

Yukarıda adı geçen bankaların her birinin internet siteleri üzerinden ulaşabileceğiniz bir insan kaynakları departmanı mevcut.