Bankalar yeni personel ve eleman alımlarına hızla devam ederken Türkiye’de faaliyet gösteren farklı bankalardan farklı kategori ve pozisyonlarda yeni personel ve eleman alım ilanları da gelmeye devam ediyor.

Yeni bir personel alım ilanı da Türkiye İş Bankası tarafından yayınladı. İlana göre Türkiye’nin önemli ve önde gelen bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası bünyesinde çalışacak şoför alımı gerçekleştirecek.

Türkiye İş Bankası’nın söz konusu şoför alım ilanı İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Zonguldak illerini kapsayacak şekilde yayınlandı. Banka İstanbul şoför alımları, Gaziantep şoför alımları, İzmir şoför alımları ve Zonguldak şoför alımları kapsamında bünyesinde çalışacak şoförler alacak.

Türkiye İş Bankası Şoför Alımları

Türkiye’nin önde gelen ciddi bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası gerçekleştireceği banka şoför alımları için bir sınav düzenleyecek. Söz konusu personel alım ve değerlendirme sınavı TUTOM’da yani Tuzla Teknoloji Operasyon Merkezi’nde banka şoför adaylarının katılımıyla düzenlenecek.

Türkiye İş Bankası’nın şoför alımlarına internet üzerinde bankanın kariyer bölüm altından iş başvurusu ve sınav başvurusu yapılabilecek. Sınava başvuruda bulunan, sonrasında sınava katılan ve sınavdaki değerlendirme sonucunda başarılı olan şoför adaylarına davetiye yollanacak ve kendileri bilgilendirilecek.

Bankanın söz konusu şoför kadrosuna personel alımına başvuruda bulunacak olan adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla birlikte, 2017 yılında önce alınmış B sınıfı ve D1 sınıfı ehliyet sahibi olması, askerlik yükümlülüğünü tamamlamış olmak ve affa uğramış dahi olsa her hangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olması gibi genel başvuru şartlarını taşıyor olması gerekiyor.