Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 657 sayılı kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. KPSS (B) gurubu puan sıralaması ile gerçekleştirilecek olan bakanlık personel alımı kapsamında mühendis, mimar, şehir plancısı, çözümleyici, programcı ve tekniker’ler e alınacak.

Mühendis, mimar ve şehir plancısı adaylarında aranan şartlar:
Mühendis, mimar ve şehir plancısı adaylarında fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek, bilgisayar programlaması hakkında bilgi sahibi olmak ve 2010 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak (KPSSP3 puan türü) gibi şartlar aranacak.

Nasıl başvurulacak?
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı personel alımı ile ilgilenen adaylar bakanlığın resmi web sitesi olan www.bayindirlik.gov.tr adresinde başvurmayı düşündükleri söz konusu pozisyon için yayınlanmış olan başvuru formunu doldurarak, elektronik ortamda gönderebilirler.

Başvurular ne zaman başlıyor?
Başvurular, 21 Nisan 2011 tarihinde mesai saati sonunu kadar yapılacak.

Detaylar
Sadece bir unvan için başvuru gerçekleştirilecek. Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacak. Her sözleşmeli personel pozisyon sayısının iki katı kadar yedek belirlenecek. Posta veya diğer şekilde yapılan ve daha önce yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından teyit edilecek.