Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde görevlendirmek üzere yeni personel alımı yapacak. Söz konusu personel alımı kapsamında çeşitli kadrolara personel alımı düzenlenecek. Bu kapsamda BDDK bünyesine istatistikçi alımı, mimar alımı, mühendis alımı, teknisyen alımı, hemşire alımı, arşiv memur alımı, memur ve sekreter alımı yapacak.

İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar ilk değerlendirmeden sonra bir giriş sınavına girecekler ve bu sonuca BDDK bünyesindeki idari kadrolara yerleştirilecekler.

BDDK yeni personel alımında hangi başvuru şartları aranıyor? Öncelikle adayların T.C. vatandaşı olması ve kamu haklarının hiç birinden mahrum olmaması gerekiyor. Sicillerinin temiz olması ve herhangi bir suçtan yargılanmamış olmaları da gerekiyor. Yine adayların askerlikle herhangi bir ilgisinin olmaması da aranan genel şartlar arasında. Bunlar yanında görevi devam ettirmeye engel olacak herhangi bir hastalık taşımamak ve kamu hizmetine atanmasına engel olacak herhangi bir durumda bulunmamak da aranan şartlar arasında yer alıyor.

BDDK PERSONEL ALIMINA BAŞVURULAR 

Yukarıda yer alan genel şartların yanında personel alımı yapılacak her idari pozisyon için de adaylardan özel şartları taşıması isteniyor.

İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar bddk.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilecekler. Diğer yandan lisans/ön lisans mezunu adaylar için, 28.11.2016 tarihi saat 12:00’da başlayıp 07.12.2016 tarihi saat 16.00’da; ortaöğretim mezunu adaylar için, 23.12.2016 tarihi saat 12:00’da başlayıp 30.12.2016 tarihi saat 16.00’da sona erecek.