Belediyelere yapılan işçi ve eleman alımları devam ediyor. İşçi alımı yapan belediyelerden bir tanesi de Yozgat Boğazlıyan Belediyesi. Söz konusu belediye bünyesinde çalıştırmak üzere geçici işçi alımı yapacak. Geçici işçi alımı kapsamında beden işçisi – temizlikçi alımı düzenlenecek. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için detaylar şu şekilde…

Belediye geçici işçi alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların ilanın yayınladığı tarihten sonra 10 gün içerisinde gerekli şartları taşıdıkları taktirde başvuru yapması gerekiyor. Adaylar iş başvurularını bulunduları bölgelerin İŞKUR şubelerine yapabilecekleri gibi İŞKUR web sitesi üzerinden de yapabilecekler.

Geçici personel alımına en az ilköğretim mezunu en yüksek lisans mezunu adaylar iş başvurusu yapabilecekler. Adayların seçiminde yazılı ve sözlü sınav uygulaması yapılacak ve başarılı olan adayların arasından seçim gerçekleştirilecek.

Adayların dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise adres. Yapılacak geçici belediye işçi alımında adayların adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki adresleri göz önünde bulundurulacak. Başarılı olan adaylar Boğazlıyan Belediyesi bünyesinde 5 ay 29 gün süre ile görev alacaklar.