BEYMEN PERSONEL ALACAK, 15 YENİ MAĞAZA GELİYOR

2010 cesaret verdi, Beymen bu yıl 15 yeni mağaza açacak
2010’un beklentilerinin çok üzerinde bir yıl olduğunu vurgulayan Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, ‘2011 için yüzde 30 büyüme 5 milyon dolar yatırım ve 15 yeni mağaza hedefliyoruz’ dedi

Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, 2010’un beklentilerin ötesinde iyi bir yıl olduğunu belirterek, ‘2010 sonuçlarımız bizi bu yıl için cesur kılıyor. Bu yıl 15 yeni mağaza açmayı ve ciro bazında yüzde 30 büyümeyi hedefliyoruz” dedi. 2010’da sektörün krizi atlatarak sağlıklı yapısına kavuştuğunu vurgulayan Çapçı, 2011 ilkbahar yaz koleksiyonu ürünlerinin kasımdan bu yana mağazalardaki yer aldığını, yeni sezon satışlarının geçen yılın yüzde 80, bütçenin ise yüzde 20 üzerinde olduğunu belirtti. Çapçı Beymen’in satın alma hacimlerinde ciddi büyümelerle birlikte marka karmasını da genişleteceğini ifade etti.

5 MİLYON $ YATIRIM
Beymen mağazalarının sayısının 17’ye ulaştığını anlatan Çapçı, iki yeni mağaza konsepti üzerinde çalıştıklarını, Beymen’in güçlü olduğu ürün grupları ile kurgulanacak formatların eylül ayında tamamlanacağını söyledi. Çapçı, aralarında Lanvin ve Tom Ford’un bulunduğu yeni markalarla butikler açılacağını, bazı markalar için de ikinci lokasyon arayışlarının başladıklarını sözlerine ekledi.

Kahire Beymen’e kardeş geliyor
ELİF Çapçı, Beymen Kahire’nin geçen yıl çok iyi performans gösterdiğine dikkat çekerek, yurtdışı projelere sıcak baktıklarını, Kahire Beymen’e kardeş getirmek istediklerini söyledi. Çapçı, 2 yurtdışı projeleri daha bulunduğunu belirterek, ‘Çalışmalarımız sürüyor. Erbil’de de birtakım projeleri takip ediyoruz’ diye konuştu.

Louboutin yok satıyor, ben bile yetişemiyorum
ÇAPÇI, Beymen mağazalarına yeni ürünü geldiği anda tükenen markaların başında Chiristian Loubotin’in geldiğini belirterek, ‘Yves Saint Laurent , Chiristian Loubotin gibi markaların yeni koleksiyonundan ürün almaya bazen ben bile yetişemiyorum’ dedi.

Beymen.com ilk 5’te yer alacak
Beymen.com’da kısa sürede çok sayıda ile ulaştıklarını söyleyen Çapçı, müşterilerin genelde gece yarısı alışveriş yaptığını belirtti. İnternete özel satın alma yapmaya başladıklarını ifade eden Çapçı, ”Beymen’in 3 yılda internetin 5’inci büyük mağazası olmasını hedefliyoruz’ dedi.

Kaynak: Akşam