Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile genel idare hizmetleri sınıfı için 8’inci dereceli 12 idari uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

Yazılı sınav tarihi: 21 Mayıs 2011, yer: Ankara.

Ayrıca adaylarda, en az dört yıllık lisans öğrenimi veren siyasal bilgiler (bilimler), iktisadi ve idari bilimler, iktisat, letme fakülteleri veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları şartı aranacak.

27–28 Haziran 2009 veya 10–11 Temmuz 2010 tarihlerinde A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSS40 puan türünde en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada ilk 240 aday arasına girmiş olmakta aranacak şartlar arasında yer almakta.

Adaylarda ayrıca İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden KPSS yabancı dil testinde soruların en az yüzde 50’sine doğru cevap vermiş olmak veya Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az 50 puan almış olmaları istenecek.

Nasıl başvuru yapabilirim?
Başvurular 25 – 29 Nisan 2011 tarihleri arasında Kurumun merkez teşkilatının bulunduğu Ankara Demirtepe’de bulunan yeşilırmak Sokak numara 16 adresine yapılacak.