BİM markası ve marketleri değil sadece Türkiye’de yurtdışında dahi bilinir oldu. Türkiye’nin hemen her şehrinde, il ve ilçelerinde binlerce marketi (mağazası) bulunan BİM geçmiş yıllarda olduğu gibi 2016 yılında yeni eleman ve personel alımına devam ediyor. BİM günümüz itibariyle bünyesinde toplamda 28 bin eleman çalıştıran büyük bir firma.

BİM 2016 personel alımı, eleman alımı, iş başvurusu, iş başvuru formu, BİM çalışan maaşları ve diğer detaylar aşağıda yer alıyor…

Çalışanların büyük çoğunluğu tam zamanlı çalışırken bir kısmı da yarı zamanlı çalışıyor. 2016 ve önümüzdeki dönemde de BİM mağaza, depo, nakliye ve ofis personeli alımı devam edecek. Diğer yandan yeni eleman ve işçi alımları yanında boşalan pozisyonlara da yeni eleman alımı devam edecek. Tüm bunların yanında mağaza ve ofis operasyonları kapsamında BİM engelli personel alımı da yapıyor.

BİM İŞ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR
BİM yeni personel alımı yaparken adaylardan en az lise mezunu olma ve erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olma şartı arıyor. Dolayısı ile BİM’e iş başvurusu yapmak isteyen adayların yoğun çalışmak temposuna ayak uydurması, lise mezunu olması ve er adayların ise askerlik hizmetlerini tamamlamış olması gerekiyor.

BİM ÇALIŞANLARININ MAAŞI NE KADAR?
BİM yani Birleşik Mağazalar AŞ. mağazacılık, depo, nakliye ve ofis operasyonlarından oluşan geniş bir çalışma alanına sahiptir. Ancak genelde BİM mağazalarında çalışmak isteyen adayların en fazla merak ettikleri soru şu: BİM’de maaşlar ne kadar? Genel olarak bakıldığında BİM mağazalarında çalışanların maaşları asgari maaş + sigorta + yol şeklindedir. Diğer yandan mağaza sorumlusu ve mağaza sorumlu yardımcısı maaşları da farklılık göstermektedir. Mağaza sorumlusu maaşı 1700Tl civarındadır. Ancak asgari ücrete gelecek yeni zamlar çerçevesinde maaşlarda değim olacaktır.

BİM ÇALIŞMA SAATLERİ NE KADAR?
BİM eleman alımından yararlanmak ve iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların merak ettikleri ikinci şey ise çalışma saatlerinin ne kadar olduğu. Peki BİM’de çalışanlar kaç saat çalışırlar? Vardiya var mı? Vardiyalar kaç saat? BİM mağazalarında genelde 2 vardiya bulunuyor. Sabah ve akşam vardiyası. Sabah vardiyası genel olarak 08:30 – 17:45 diğer vardiya ise 14:15’te başlıyor ve 21:00’a kadar devam ediyor. Ancak genelde vardiya bitimlerinde mesaiye kalmak gerekebiliyor.

BİM’DE ÇALIŞMAK İSTERMİSİNİZ?
Başarısının gücünü çalışanlarının üstün performansından alan BİM, büyümesini her geçen gün sürdürürken yeni personel istihdam etmeye devam ediyor. Tam zamanlı ve yarı zamanlı olmak üzere yaklaşık 28.000 çalışan istihdam eden BİM, hızla gelişen mağaza, depo ve ofis operasyonlarında görev alacak, başarıya odaklı, kariyer yapmak isteyen genç arkadaşlara ihtiyaç duyuyor.  Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, en az lise mezunu, erkek ve bayan genç çalışma arkadaşları aramaktayız. Erkek adayların askerlik hizmeti ile ilişiği olmaması tercih edilmektedir.

BİM AÇIK POZİSYONLAR, İŞ İLANLARI & İŞ BAŞVURUSU
Yukarıda da bahsedildiği gibi BİM marketlerine, depo ve nakliye departmanlarına ve ofis operasyonlarına eleman ve personel alımı devam edecektir. BİM’in genel iş başvuru şartlarını taşıyan ve BİM’e iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar BİM iş ilanlarını ve açık pozisyonları internet üzerinden takip ederek ve iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirler. BİM’in en fazla eleman alımı yaptığı bölgelerin başında İstanbul (Anadolu ve Avrupa yakası), Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Adıyaman ve diğerleri geliyor.