Türkiye’nin dinamik şehirlerinden biri olan Bursa’da Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalıştırmak üzere 125 adet yeni işçi alımı yapacak. Söz konusu belediye işçi alımı için İŞKUR üzerinden ilan veren belediye iş başvurularını da yine İŞKUR üzerinden kabul edecek.

Bursa Belediyesi personel – işçi alımına iş başvurusu yapmak isteyen adaylarda tercih edilen ikamet bölgeleri ise şöyle: GEMLİK, İNEGÖL, İZNİK, KARACABEY, KELES, MUDANYA, MUSTAFAKEMALPAŞA, ORHANELİ, ORHANGAZİ, YENİŞEHİR, BÜYÜKORHAN, HARMANCIK, NİLÜFER, OSMANGAZİ, YILDIRIM, GÜRSU, KESTEL, BURSA/MERKEZ. İş başvurusu yapmayı düşünen adayların 15 Mayıs tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. İşçi maaşları konusunda bilgi iş görüşmeleri sırasında netlik kazanacaktır.

BURSA BELEDİYESİ İŞÇİ ALIMI GENEL BİLGİLER

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. – Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, e alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. – Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. – Kuraya tabi taleplere başvuran önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna bildirilir. – Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. – Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Noter huzurunda çekilecek olan kura: 20.05.2015 tarihinde saat 14:00′ te Mimar Sinan Mh. Emniyet Cd. Burfaş Sosyal Tesisleri Arabayatağı Yıldırım/BURSA olacaktır.

Belediye personel alımı kapsamında Ekskavatör(Kazıma Ve Yükleme) Operatörü alımı, Beton Asfalt Serme (Finişer-Serici) Makinesi Operatörü alımı, Silindir Operatörü alımı, Fayans, Seramik Ve Karo Döşemecisi alımı, Şoför-Yük Taşımacı alımı, Greyder Operatörü alımı, Beko Loder (Kazıcı – Yükleyici) Operatörü alımı, Asfalt İşçisi alımı, Buldozer (Dozer) Operatörü alımı, Tır-Çekici Şoförü alımı, Yüzey (Asfalt-Beton) Kazıma Makinesi Operatörü alımı, Zemin Temizleme Makinesi Operatörü (Elektrikli) alımı, Kırıcı/Delici Kompresör Tabancası Operatörü alımı, Sıvacı alımı, Beton Ve Betonarme Kalıpçısı alımı, İnşaat Ustası alımı yapılacak. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar BURSA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ‘ne iş başvurusu yapabilirler.