Çanakkale Biga İşkur Maden İşçisi Eleman Alımı

İşkur işçi alımı kapsamında maden işçisi alımı yapacak. Buna göre söz konusu işçi alımı ile 700 kişilik eleman alımı gerçekleştirilecek.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, altın arama şirketlerinden Kuzey Biga Madencilik’in, gerekli belgeleri aldıktan sonra 700 kişiye istihdam sağlayacağını açıkladı.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, altın arama şirketlerinden Kuzey Biga Madencilik’in, gerekli belgeleri aldıktan sonra 700 kişiye istihdam sağlayacağını açıkladı. İŞKUR tarafından 2012 yılında yapılan gücü piyasası talep araştırmasından elde edilen veriler doğrultusunda, il genelinde açık iş oranı yüzde 3,3 olarak hesaplandı. Sektörler itibariyle en yüksek açık iş oranının yüzde 8,7 ile madencilik ve taş ocakçılığında olduğu görüldü.

İstihdamını arttıracak sektöre ihtiyaçları tespit ve İŞKUR’u tanıtmak üzere Çanakkale İl Müdürü Ali Çalışkan, Şube Müdürü Berrin H.Çetin ile İş ve Meslek Danışmanı Meltem Ünlü Danacı, maden şirketlerini ziyaret etti. Çan ilçesinde Kuzey Biga Madencilik, Eska Madencilik ve Oksyanus Mineral Madencilik firmalarına yapılan ziyaretlerde, İŞKUR’un faaliyetleri anlatılarak işbaşı eğitim programı, teşvikler ve eleman temini konularında bilgi verildi. Üç firmanın ziyaret edildiği programda, şu anda ihtiyaç bulunan açık iş talepleri alındı. Özellikle Kuzey Biga Madencilik, belgelerini tamamlanmasını müteakip 700 civarında kişiye ihtiyaç olacağını ve bu personelin temini için İŞKUR’la çalışabileceklerini belirtti.

maden işçisi alımı, biga madenci alımı, madenci iş ilanları, çanakkale eleman ilan, işkur işçi ilanları, işkur eleman alımı, biga madencilik işçi alımı, işçi ilanları
maden işçisi arayan şirketler, maden işçisi arayanlar, işçi arayan maden ocakları, maden işçisi aranıyor, çanakkale madencilik iş ilanları