Cezaevleri İnfaz Koruma Memuru Alımı, Alımlar Ne Zaman?


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ önümüzdeki dönemde toplamda 15 bin adet infaz koruma memuru alımı yapılacağını açıkladı. Buna göre artık cezaevlerinin dış güvenliği Adalet Bakanlığı tarafından sağlanacak.

İnfaz koruma memuru alımı ne zaman?
Bakan Bekir Bozdağ infaz koruma memuru alımının 2015 yılı içerisinde yani bu yıl içinde yapılacağını söyledi. Kanun tasarısının yasalaşmasıyla birlikte harekete geçilecek.

25 Aralık 2014 günü Cezaevleri İş Yurtları Fuarında konuşma yapan Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ; 2015 yılında on beş bin infaz koruma memuru alınacağını, cezaevlerinin dış güvenliğinin Adalet Bakanlığı tarafından sağlanacağını, kanun tasarısının TBMM Genel Kurulunda olduğunu, 2015 Ocak ayında yasalaşacağını, infaz koruma memurlarının maaşlarında artış olacağını, infaz koruma memurlarına yıpranma paylarının yeniden getirileceği açıklamalarını yapmıştır.

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ konuşmasında” Cezaevlerinin dış güvenliğinin bugüne kadar jandarma tarafından sağlandığını, uzun bir zamandır dış güvenliğin Adalet Bakanlığı’na devri çalışmalarının olduğunu anımsatan Bakan Bozdağ, “Ancak henüz netice alamadık. Yaptığımız çalışma sonucunda dış güvenliğin Adalet Bakanlığı’na devrini sağlayarak hem içeride hem dışarıda, yönetimde, güvenlikte, uygulamada, her türlü tasarrufta birliği sağlamak ve ekonomik tasarrufu bakımından son derece önemli bir adımı attık. Dış güvenliği Adalet Bakanlığı’na alıyoruz. Kanun tasarısı Adalet Komisyonu’nda görüşüldü. Komisyon kabul etti. Şuanda Meclis Genel Kurulu’nda sırasını bekliyor. Ocak ayında Meclis’imizin açılmasına müteakip ilk gündeme alacağımız kanunlardan birisi olacaktır. Tahmin ediyorum Ocak ayında yasalaştırma imkanı bulacağız, böylelikle 1 Ocak 2016’dan itibaren dış güvenlik Adalet Bakanlığı’nda olacak. Bu çerçevede infaz koruma memuru ve diğer yardımcı personel kapsamında da önümüzdeki süreç içerisinde 15 bin civarında 5 yıl içerisinde kademeli olarak bir alımda gerçekleşecektir. Bu düzenleme ile infaz koruma memurlarımızın maaşlarında belki çok fazla büyük bir iyileştirme değil ama kısmı bir iyileştirme de yapıldığını ifade etmek isterim. Yıpranma payları daha önce kaldırılmıştı, yıpranma paylarını yeniden getiriyoruz. Çünkü onların gerçekten zor bir görev ifa ettiğini biliyoruz. Bu kanun çerçevesinde o imkanı da getirdiğimiz ifade etmek istiyorum” şeklinde konuşma yapmıştır.

hatay dörtyol işkur kamu iş ilanları, www personel alımları com