CUSTOMER MANAGEMENT CENTER (CMC) 500 kişilik eleman alımı yapmayı hedefliyor.

2010’da 1 milyonun üzerinde ürün satışı gerçekleştiren CMC, ağırlıklı olarak bankacılık ve sigortacılık sektöründeki müşterilere tele-satış hizmetleri sunuyor. Ayrıca hızlı tüketimden inşaat sektörüne kadar birçok kurumsal müşteriye satış ve satış sonrası hizmetleri konusunda destek veriyor. Firmanın çağrı merkezi operasyonlarında tele-satış yapan binden fazla kişi çalışıyor.

Bu kişilerin, tele-satış ürünleri hakkında müşteriye doğru bilgi aktarmak, ürünün avantajlarını iyi aktarabilmek, belirlenen satış hedeflerine uygun hizmet sunmak gibi sorumlulukları bulunuyor. 2010’da 400 yeni satış temsilcisini ekibine dahil eden CMC, bu yıl toplam 500 kişiyi daha e almayı planlıyor. Bu çalışanların yüzde 60’ının satış ekiplerinde görev alacağını belirtelim. Hizmet ve müşteri odaklı, takım çalışmasına yatkın, ikna kabiliyeti ve işe bağlılığı yüksek, dürüst, güvenilir, düzgün bir ses tonuna ve diksiyona sahip, profesyonel üslupla konuşabilecek, iletişim yeteneği yüksek kişiler tercih ediliyor.

CMC Genel Müdürü Metin Tarakçı, tüm çalışanları için kariyer planlaması yaptıklarını belirtiyor. Yatay ve dikey kariyer imkanları sunduklarını anlatan Tarakçı, satış temsilcisi olarak göreve başlayıp yönetici olarak kariyerine devam eden birçok çalışanları bulunduğunu vurguluyor.