Danıştay Sözleşmeli Kamu Personel-Memur Alımı

Danıştay Başkanlığı 657 4B kapsamında sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Söz konusu personel memur alımı kapsamında 90 kişi Danıştay bünyesinde iş sahibi olacak.

Yerleştirmelerde KPSS / B grubu puan sıralaması dikkate alınacak. Buna göre 10 lisans, 20 önlisans, 10 ortaöğretim mezunu olmak üzere 40 zabıt katibi, 10 lisans, 15 önlisans ve 25 ortaöğretim mezunu olmak üzere de 50 destek personeli sözleşmeli personel alımı kapsamında e yerleştirilecek.

Danıştay Alımları KPSS Puan Şartı

Adaylarda 2010-KPSS lisans ve 2010-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları şartı aranıyor. Zabıt katibi adaylar için fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, Adalet Yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, Adalet Meslek Lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise veya denge okul mezunu olmaları, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmaları istenecek. Destek Personelinde ise şoförlük, temizlik, basit bakım, ısıtma gibi hizmetleri yerine getirmek üzere en az ortaöğretim kurumlarından mezun olmaları şartı aranacak.

Danıştay Alımları Başvurular ve İş Başvuru Formu

Danıştay sözleşmeli persone-memur alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını en geç 20 haziran saat 17’ye kadar yapabilecekler. Müraacatlar Danıştay Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek.  Adaylar http://www.danistay.gov.tr adresinden temin edecekleri başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra, Danıştay Başkanlığına (Ana Hizmet Binası Ihlamur Sokak Numara 4 Sıhhiye Ankara) şahsen yapacaklar. Posta, kargo veya diğer yollardan Danıştay Başkanlığına gönderilen/ulaştırılan/teslim edilen başvuru formu ve ilgili belgeler geçersiz sayılacak ve müracaatlar kabul edilmeyecek. Sadece bir unvan için başvuru yapılacağından, birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacak. Yerleştirmesi yapılan adayların listesi, http://www.danistay.gov.tr. sitesinde yayınlanacak.

danıştay memur alımı, www danistay gov tr