Defacto mağazalarında toplamda 2 bin 500 kişi çalışıyor. 2010 yılında marka birçok yeni mağaza açarak yaklaşık bin 500 kişilik eleman alımı yaptı. Bu yıl için de marka büyüme planları yürütüyor. 2011 yılında 43 yeni mağaza açmayı düşünen Defacto bu yıl bin 700 personel alımı yapacak.

İşe alımlarda mağazanın yoğunluğunu kaldırabilecek, insanlarla iletişim içinde, dinamik ve motivasyonu yüksek çalışanlar tercih ediliyor. Adaylar, sınav, kişilik envanteri ve değerlendirme merkezi uygulamalarından geçiriliyor.
İşe alınan her çalışanı geleceğin yöneticisi olarak gördüklerine değinen DeFacto İK Direktörü Oğuz Erdoğan, çalışanlara hızlı kariyer olanağı sunduklarını anlatıyor. Buna göre, mağazada 6 ayını dolduran her çalışan, kariyer yapmak isterse yılda 4 kez açılan ‘baraj’ sınavlarına giriyor. Bu sınavı geçenler ‘personel yetiştirme’ programına dahil oluyor. Bu programı başarıyla bitirenler stajyerlik döneminden sonraki uygulama sınavında başarı gösterirse, reyon, depo veya kasa yöneticisi oluyor. Bu görevde 1 yılını dolduranlar ‘yönetici yetiştirme’ programına girmeye hak kazanıyor. ‘Mağaza ikinci müdürü’ yetiştiren bu programa dışarıdan seçme süreçlerini geçen üniversite mezunları da katılabiliyor. 6 ay süren programı başarıyla bitirenler ‘mağaza ikinci müdürü’ oluyor. Sonraki basamaklarda ise mağaza birinci müdürlüğü ve bölge müdürlüğü var.

Nasıl iş başvurusu yapabilirim?
Defacto’ya iş başvurusu yapmak isteyen adaylar markanın resmi internet sitesi üzerinde “Bize Katıl” bölümü altında gerekli bilgilere ulaşabilir, insan kaynaklarına iş başvurusunda bulunabilirler.

defacto iş başvurusu nasıl yapılır, defacto çerkezköy fabrikası iş ilanları, defacto iş başvuru formu, defacto iş başvurusu formu doldur