Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı

Askeri komutanlıklar sözleşmeli personel alımı yapmak için ilana çıkmaya devam ederken son olarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yani DKK da personel alımı için ilanını yayınladı. DKK personel alımı kapsamında sözleşmeli subay alımı düzenlenecek.

Başvuru yapmak isteyen sözleşmeli subay adayları başvurularını 24 Ocak tarihine kadar gerçekleştirebilecekler ve yine başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını http://personeltemin.dzkk.tsk.tr adresi üzerinden yapabilirler.

SÖZLEŞMELİ SUBAY ALIMI BAŞVURULARI

Başvurular sadece www.dzkk.tsk.tr internet adresindeki “İnsan Kaynakları-Personel Alım Alımları’’ sayfası altında bulunan http://personeltemin.dzkk.tsk.tr linkinden “2016 yılı 1. Dönem Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alımları” başlığından yapılacaktır.

Başvurular; 31 Aralık 2015 günü saat 17:00’da başlayıp, 24 Ocak 2016 günü saat 23:59’da sona erecektir. c. Adayların Başvuru Kılavuzunu okuduktan sonra yukarıda belirtilen internet adresinden ‘’İlk Başvuru” kısmına girerek istenilen bilgileri doldurmaları gerekmektedir.

Başvurunun tamamlanmasını müteakip her adaya sistem tarafından şifre verilmektedir. Eğer müracaat sonunda sistem tarafından şifre verilmemiş ise kaydınız yapılmamış demektir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda başvurunuzu en başından yeniden yapmanız gerekmektedir. Bu şifreyle başvuru süresince “Aday Girişi” kısmından sisteme giriş yaparak bilgilerini kontrol edip güncelleyebileceklerdir. Adayların, “Aday Girişi” kısmından sisteme giriş yaparak Sınav Merkezi Tercihlerini girmeleri gerekmektedir. d. Adaylar hem Dz.K.K.lığına hem de Sahil Güvenlik K.lığına aynı branş olmak koşuluyla başvuru yapabilecektir. Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığının aynı branşları için bir başvuru yeterli olacaktır. Bu durumda aday, hem Deniz Kuvvetlerinin, hem de Sahil güvenlik Komutanlığının aynı branşına müracaat etmiş olacaktır. Adaylar nihai tercihlerini seçim aşamaları sonunda yapacaktır