Toplam bin 860 kişinin görev yaptığı Desa’nın satış kadrosunda 425 kişi çalışıyor. 2010’da 34 kişiyi e alan firma, bu yıl 75 mağaza personeli, 240 üretim çalışanı ve 10 ofis çalışanı istihdam edecek. Desa işe alımlarda, genç, dinamik, konusuyla ilgili eğitim almış, yabancı dil bilen, kendini ve firmasını geliştirmek için çabalayan, görev bilincine sahip kişileri tercih ediyor.

Perakende grubunda işe başlayan kişiler, kıdem ve performansa bağlı olarak mağaza yönetici yardımcısı ve mağaza yöneticisi olma imkanına sahip. Sonrasında da sektörle ve satışla ilgili eğitim destekleriyle bölge sorumluluğuna kadar yükselmeleri mümkün.

Desa Genel Müdürü Burak Çelet, mağazalardaki kariyer fırsatıyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Yurtdışında mağaza zincirimizin olması ve aynı zamanda Turquality firması olmamız sebebiyle yabancı dil bilen, üniversite mezunu olan gençlere yabancı ülkelerdeki ofis ve mağazalarımızda çalışma imkanı sunuyoruz. Yine firma desteğiyle executive MBA yapma fırsatı sağlıyoruz.”