DHL kariyer yapmak isteyen yeni mezunlar için mükemmel bir şirket. Özellikle de yeni mezunların peşinde olan DHL bünyesinde dil de biliyorsanız çok iyi pozisyonlara gelmeniz mümkün. Şirket 220 ülkede iş ve kariyer fırsatı sunuyor.

Toplam 220 ülkede iş ve çalışma imkanı
Dünya çapında 4.2 milyon müşteriye hizmet veren DHL, 220’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Lojistik sektörünün kara ve hava yolu tarafında iddialı olan şirket, çalışanlarına sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da kariyer imkanı sunuyor. DHL Türkiye’den diğer ülkelere yönetici olarak atanmış çok sayıda isim var.

Okul ve bölüm tercihi bulunmuyor
Geçen yıl 27 yeni mezun istihdam eden DHL, bu gençleri daha çok finans ve operasyon bölümlerine yerleştirmiş. Ayla Kudret, yeni mezun alımlarında spesifik bir bölüm ihtiyacı olmadığı sürece herhangi bir okul ya da bölüm tercih etmediklerini vurguluyor.

İnsan Kaynakları İş Başvurusu
600 kişinin çalıştığı DHL Türkiye, iş başvurularını Internet sitesi üzerinden alıyor. Ayrıca on-line kariyer siteleri ve gazete ilanlarıyla da adaylara ulaşıyorlar. Adaylar www.dhl.com.tr adresinden “kariyer bölümü”ndeki başvuru formunu doldurabiliyorlar. CV’si uygun görülen adaylar, şirkete davet ediliyor. Öncelikle İngilizce ve genel yetenek testlerinden geçiriliyor. Pozisyona bağlı yetklinliklerin değerlendirilmesi görüşme sürecinde gerçekleştiriliyor.

dhl de, dhl iş ilanları, dhl iş başvurusu, dhl kargo iş başvurusu, dhl ilaç fabrikası esenyurt