Taşeron işçilere kadro verilmesi için çalışmalar sürerken DHMİ’de görev yapan 2 bin 200 güvenlik görevlisi hükümetten gelecek müjdeli haberi bekliyor.

Kamuda çalışan 750 bin taşeron işçinin gözü kulağı hükümetten gelecek kadro açıklamasına çevrildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde görev yapan taşeron güvenlik görevlilerini de kadro heyecanı sardı. DHMİ’nin güvenlik daire başkanlığına bağlı olarak çalışan 2 bin 200 civarındaki taşeron güvenlik görevlisi, asıl güvenlik ini kendileri yapmalarına rağmen DHMİ kadrosunda görev yapan güvenlik memurlarının üçte biri maaş aldıklarını belirterek, kadro verilmesi halinde adaletsiz sistemin sona ereceğini düşünüyor.

DHMİ tarafından her yıl ihaleye çıkılarak özel şirketlere verilen güvenlik hizmetinin alımı sırasında özlük haklarının kaybeden çalışanlar, yeni şirkete geçiş sırasında yaşadıkları bu kaybın da böylece sona ermesini bekliyor.

Airporthaber’e ulaşarak mağduriyetlerini dile getiren bazı güvenlik görevlileri, ”Hükümetin kamuya hizmet vermekte olan, asıl işi yapan taşeron işçileri kadroya almasını bekliyoruz. Şu an çalışmalar devam ediyor.  DHMİ güvenlik personeli ile beraber çalışıyoruz ancak onlara göre çok az maaş alıyoruz.  Her sene girdi/çıktı yapılarak özlük haklarımız gasp ediliyor. Bu haksızlığa bir an önce son verilmesini istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.