Diyanet İşleri Başkanlığı 2016 yılında da ihtiyaç duyduğu kadrolara personel alımı yapmaya devam ediyor. Personel alımı için ilana çıkan Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki kadrolarda görevlendirmek üzere müfettiş yardımcısı alımı yapacak. Söz konusu kadrolara personel alımı sınavla yapılacak.

Kurumun 2016 müfettiş yardımcısı personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların gerekli başvuru belgeleri ile 29 Mart 2016 tarihine kadar iş başvurusu yapması gerekiyor. İş başvurusu kişiler tarafından bizzat ya da posta yoluyla yapılacak.

Toplamda 17 kişilik personel alımının yapılacağı müfettiş kadrosuna iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların taşıması gereken başvuru şartları şöyle…

BAŞVURU ŞARTLARI
En az lisans düzeyinde dini yükseköğrenim görmüş olmak,
01/01/2016 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (657 Sayılı DMK. Ek Madde 40)
Başkanlık Teşkilatında vaizlik, dengi ve üstü görevlerde en az 2 yıl görev yapmış olmak ve sınav ilan tarihinde Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak,

PERSONEL ALIM SINAVI NE ZAMAN NEREDE YAPILACAK?
Sınavın yazılı bölümü; 11/04/2016 Pazartesi günü Saat: 14:00’da Diyanet İşleri Başkanlığında yapılacaktır. Yazılı sınavı kazananlara sözlü sınav tarihi ve yeri ayrıca bildiri yapılacak.

Söz konusu personel alımı sınavla yapılacak olup sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.