Diyanet İşleri Başkanlığı yaklaşık 5800 personel alımı yapacak. Alımı yapılacak olan personel pozisyonları şöyle: vaiz, Kuran kursu öğretmeni, imam-hatip ve müezzin-kayyım.

Söz konusu alım yanında düzenlenecek olan sınavla 20 de müfettiş yardımcısı alımı yapılacak.  Genel anlamda değerlendirildiğinde Diyanet İşleri Başkanlığı 350 vaiz, 900 Kuran kursu öğreticisi, 4300 imam hatip, 200 adet müezzin-kayyım olmak üzere toplamda 5800 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Şartlar ve koşullar – İlana başvuruda bulunacak olan adaylarda aranan şartlar şöyle
Adaylarda imam-hatip ve müezzin-kayyım içinerkek, vaiz ve Kur;an kursu öğreticiliği içinbayan, vaizlik için İlahiyat Fakültesi mezunu, Kur’an kursu öğreticiliği ve imam-hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu, müezzin-kayyımlık için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu veya hafızlık belgesine sahip en az lise/dengi okul mezunu olmaları şartı aranacak.

Başvuru tarihi: Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 8 Haziran tarihine kadar yapacaklar.

Başvuru nasıl yapılacak?
Başvurular diyanet.gov.tr adresi üzerinde bulunan personel hizmetleri bölümü altındaki 2011 sözleşmeli personel alımı e-başvuru bağlantısından yapılacak. Başvurusunu yapan her aday gerekli olan belgelerle birlikte bir il müftülüğüne de bizzat müracaat edecekler.

diyanet personel alımı, diyanet memur alımı, imam hatip lisesi mezunları iş imkanları, diyanet imam alımı, imam alımı son dakika