Yeni hedeflerle giren Dünya Göz Hastaneleri işe alım için düğmeye bastı. İzmir, Kayseri, Konya, Erzincan, Çorlu ve Gaziantep’te hastane, yurtdışında da 30 ayrı noktada ön teşhis kliniği açmayı planlayan şirket, toplamda bin 200 ilave istihdam sağlayacak. Dünya Göz Hastaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Gülferi Meral Yıldırım, “8 ilde 14 noktadayız. 2 bin personel 250 göz hekimi istihdam ediyoruz. 2014’te yüzde 40 büyüme hedefi koyduk” dedi. Türkiye’de 6 ilde hastane kuracaklarını belirten Yıldırım, yeni yatırımları için 200’ü hekim bin de personel alacaklarını söyledi. Yıldırım, “Yurtdışında Frankfurt, Amsterdam, Londra ve Köln’de ön teşhis kliniğimiz var. Bu yıl Londra’yı hastaneye çevireceğiz. Ayrıca Avrupa ve Rusya, Ukrayna’yı kapsayan Commonwealth of Independent States (CIS) ülkelerinde 30 adet ön teşhis kliniği açacağız. Buralarda 200 kişilik istihdam yaratacağız” diye konuştu.

Diyabet Polikliniği

Yatırımların yanı sıra hastaneler içinde de yeni alanlar oluşturduklarını dile getiren Yıldırım, diyabet poliklinikleri kurduklarını söyledi. Yıldırım, “Gözün en büyük düşmanı diyabet. Bu nedenle birçok insan gözünü kaybedebiliyor. Erken teşhisle görme kayıplarının önüne geçebimek için hastanelerimizde diyabet bölümleri kurduk” dedi. Artık diyabetli hastaların Dünya Göz’de tedavi olabileceğini söyleyen Yıldırım, bununla birlikte gözde oluşabilecek bir sorunun da erken teşhisle önüne geçilebileceğini kaydetti. Gülferi Meral Yıldırım, görme sorunlarının iş dünyası üzerindeki etkilerini de aktardı. Beyaz yakalı

Dünya Göz Üniversitesi Geliyor
17 yıl önce kurulan Dünya Göz Hastanesi mesleki birikimini üniversiteye aktarmayı hedefliyor. İki yıl içinde tıp fakültesi kurmak istediklerini söyleyen Yıldırım, “2 yıl önce kurduğumuz Dünya Göz Vakfı üniversite için ilk adımdı. Birçok birçok sosyal sorumluluk projesinin yürütüldüğümü vakfımızın nihai hedefi üniversite” dedi.

Dünya Göz Hastanesi İş Başvurusu
Dünya Göz personel alımlarıdan yararlanmak ve iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, insan kaynakları portallarınndan firmanın iş ilanlarına ulaşarak veya firmanın web sayfası üzerinde insan kaynakları bölümünden iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirler.