EasyTrans24 ocak ayından bu yana Türkiye’de almanca üzerine çeviri hizmeti veriyor ve Türkiye’deki hedefleri büyük. Şirket özellikle alanında uzman kişilerle çalışmaya ve in yani tercümenin kaliteli olmasına büyük önem veriyor.

Ekonomik olarak hızla büyüyen Türkiye, yabancı ülkelerle olan ticari ilişkilerini de hızla artırıyor. Yabancı ülkelerle yapılan ticari anlaşmaların en çok geliştirdiği sektörlerin başında ise çeviri sektörü geliyor. Tercüme işinde özellikle ‘merdiven altı’ olarak tabir edilen firmalar, sektörün neredeyse genelini kaplamış durumda. Bu durumdan yola çıkan ve sektördeki ihtiyacı fark eden Easytrans24 de Ocak 2011’den beri Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. 2001 yılında Almanya’nın Hamburg kentinde kurulmuş olan tercümanlık şirketi, Türkiye’de Antalya, İstanbul ve İzmir şubeleriyle hizmet veriyor.

Otomotiv, tekstil, kimya, ilaç ve tarım gibi birçok farklı sektörde Almanya ile çalışan şirketin genel müdürü Özlem Kurt, Alman şirketlerinin yurtdışı yatırımlarında Türkiye’yi tercih ettiklerini ve burada kendi şirketlerini kurduklarını belirterek, Easytrans24’ün bu trendi yakalayarak Türkiye’yi yurtdışı yatırımlarında öncelik olarak belirlediklerini vurguluyor.