Bosch 2013 yılına kadar 2 bin kişilik eleman, personel ve işçi alımı yapmayı planlıyor. Yeni eleman alımının büyük bir bölümü otomotiv için yapılacak. 400 milyon avroluk yatırımın 300 milyon avrosu otomotiv alanında yapılacak. Bosch son olarak teknoloji ve hizmet sağlama alanında yeni işçi alımları ile personel sayısını toplamda 9000 kişiye ulaştırmıştı.

Bu rakam Bosch’un Avrupa ülkeleri içerisinde Almanya hariç en geniş gücünü ifade ediyor. Otomotiv iş kolundaki dizel ve benzin sistemleri ile ev aletlerinde üretim faaliyetlerini genişletmek için toplamda 112 milyon avro yatırım yapıldı.

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü ve Bosch Grubu Türkiye Temsilcisi Hermann Butz, bu yıl net satış rakamlarında yaklaşık yüzde 15′lik büyümenin yanı sıra çalışan sayısını da 2011 yılında 600 kişi artırarak 9.600 kişiye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Bosch’un 2011 yılında Türkiye’de yapmayı planladığı toplam yatırım tutarının 120 milyon avronun üzerinde olacağını ve bu tutarın ağırlıklı olarak dizel ve benzin sistemleri ile ilgili yeni teknolojiler için kullanılacağını söyleyen Butz, bununla birlikte Bosch’un, otomotiv teknolojileri, ev aletleri ve termoteknoloji alanlarında Ar-Ge için yaklaşık 20 milyon avro harcamayı planladığını kaydetti.

Butz, “Türkiye’de 2011–2013 döneminde yaklaşık 400 milyon avro yatırım yapmayı planlarken, aynı dönemde Ar-Ge’de harcama hedefimiz ise 66 milyon avro olarak belirlendi. Ayrıca 2011–2013 döneminde Ar-Ge çalışan sayısı yaklaşık 300 kişiye ulaşacak” dedi.

bosch is basvurusu, bursa bosch fabrikası maaş, bosch işçi maaşları, bosch fabrikası form doldurma, bursa bosch iş başvurusu