Dünyanın önde gelen hava yolu şirketlerinden Emirates Hava Yolları 2011 – 2012 döneminde yaklaşık 4 bin yeni personeli bünyesine katmayı planlıyor. Kabin personeli sayısı toplam olarak 16 bine çıkacak.

Dubai merkezli Emirates havayolları, 2011- 2012 mali yılı içerisinde 4 bin yeni kabin görevlisi daha alacak. Arap dünyasının en büyük havayolu tarafından yapılan yazılı açıklamada yeni alımlarla birlikte havayolunun toplam kabin personeli sayısının 16 bine çıkacağı belirtildi.

Yeni personel alımında havayolunun filosuna katacağı yeni uçaklar ve artan sefer sayısının etkili olduğu kaydedildi. Geçen hafta kapasitede dünyanın üçüncü büyük havayolu ilan edilen Emirates, milyar dolarlık uçak alımlarına devam ederken kar getiren uzun menzilli Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika hatlarında da rakiplerini zor durumda bırakıyor.

Emirates bu yılın ilk yarısında İsviçre, Danimarka ve Fransa’ya yeni seferler düzenlediğini açıklamıştı. Halen 151 uçağa sahip Dubaili havayolu şirketi, 120’si dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus 380 olmak üzere 200 yeni uçak teslim almayı bekliyor. Dubai hükümeti destekli şirket, artan petrol fiyatları neticesinde geçen ay bazı hatlarda bilet fiyatlarını artıracağını ilan etmişti.

Kaynak: İşte İnsan