Üniversite çağındaki gençler daha öğrencilik yıllarında iş hayatına hazırlanmak ve tecrübe edinmek için staj yoluna gidiyorlar. Türkiye staj imkanı sağlayan birçok büyük ölçekli şirket mevcut. Özellikle bazı şirketler oldukça fazla stajyer alımı yaparak öğrenci ve yeni mezunlara fırsatlar sunuyorlar. Peki en çok stajyer alımı hangileri?

TOYOTA: Stajyer alımı yapılan bölümler: Finansman ve muhasebe, satış sonrası pazarlama ve planlama. Aranan özellikler: İletişim yeteneği kuvvetli, yenilikçi fikirler sunabilen kişiler tercih ediyor.

TURKCELL: Stajyer alımı yapılan bölümler: Tüm bölümler için stajyer alımı yapılıyor. Aranan özellikler: Teknolojiyi seven, girişimci ruha sahip öğrenciler tercih ediliyor.

UNILEVER: Stajyer alımı yapılan bölümler: Pazarlama, satış, üretim, Ar-Ge, finans, insan kaynakları. Aranan özellikler: Harekete geçmekten çekinmeyen, özgüveni olan, risk alabilen, hayalleri olan kişiler tercih ediliyor.

UYUM GIDA: Stajyer alımı yapılan bölümler: Üretim planlama, bilgi sistemleri, lojistik depo, mağazalar. Aranan özellikler: Tercihen mezuniyet sonrası istihdam edilebilecek adaylar tercih ediliyor.

VODAFONE: Stajyer alımı yapılan bölümler: Teknoloji, ürün ve servisler, satış ve pazarlama. Aranan özellikler: İstekli ve kararlı, iletişim becerileri kuvvetli kişiler tercih ediliyor.

YAYLA BAKLİYAT: Stajyer alımı yapılan bölümler: Muhasebe, gıda teknolojisi, laboratuar. Aranan özellikler: Not ortalaması yüksek öğrenciler tercih ediliyor.

ZORLU ENERJİ: Stajyer alımı yapılan bölümler: Mühendislik, satın alma ve lojistik, müşteri hizmetleri ve finans. Aranan özellikler: Staj döneminde öğrencilerin okulları tarafından SGK kapsamına alınmaları gerekiyor. Yabancı dil bilenler tercih ediliyor.