En fazla genel müdür perakende sektöründe bulunuyor. Yılın ilk aylarında en fazla genel müdür ataması da ilaç sektöründe gerçekleşmiş durumda. Satış ve pazarlama alanı da atama yapılan sektörlerin başında geliyor. Genel müdür atamaları ise en fazla perakendecilik sektöründe yapıldı. İşte ilk üç ayın atama bilançosu…

Atama ve transfer dünyasında 2011’in ocak-şubat-mart ayları hareketli geçti. 25 farklı sektörde gerçekleşen üst düzey 110 atamayı inceleyen Yenibiris.com, en fazla yönetici atamasının ilaç sektöründe, satış ve pazarlama pozisyonlarında meydana geldiğini ortaya çıkardı. İlaç sektörünü perakendecilik ve toptancılık” takip ediyor. Holding ve turizm-otelcilik sektörlerindeki firmalar ise ağırlıklı olarak insan kaynakları departmanlarında yönetici değikliği yaptı. Medyada daha çok reklam müdürleri ataması oldu. Genel müdür atamalarında ise ağırlık perakendecilik sektöründe…

En çok üst düzey yönetici ataması yapılan ilk beş pozisyon: Satış müdürü, satış ve pazarlama koordinatörü, genel müdür, genel müdür yardımcısı, İnsan kaynakları müdürü.

En çok üst düzey yönetici ataması yapılan ilk beş sektör:
İlaç (18 yönetici)
Perakendecilik- Toptancılık (12)
Otomotiv (8)
Bilişim (8)
Bankacılık-Finans (8)

Genel müdür ataması yapılan ilk beş sektör:

Perakandecilik-Toptancılık (Hakan Şahin-A Plus Ataköy AVM Genel Müdürü, Ahmet Serhan Sert-Palladium AVM Genel Müdürü, Özkan Zere-Yataş İdari ve Mali İşler Genel Müdürü, M. Vahit İpekçi-Demsa Grup Luxury Genel Müdürü, Gürhan Pasinli-Imperial Tobacco Türkiye Genel Müdürü, Özkan Şenyüz-Carousel AVM Genel Müdürü, Kubilay Özerken-Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü, Guillaume de Colonges-CarrefourSA Genel Müdürü)
Hızlı Tüketim (Pınar Öney-Nestle Çocuk İçecekleri Genel Müdürü, Hakan Mısri-Nestle Kenya Genel Müdürü, Ahmet Levent Yüksel-Pepsico Doğu Balkanlar İş Birimi Genel Müdürü)
Otomotiv (Mete Ekin-Türk Pirelli Lastikleri Genel Müdürü)
Üretim-İmalat (Mike Jackson-Schindler Türkiye Genel Müdürü)
Bankacılık-Finans (Alp Keler-AK Portföy Genel Müdürü)

Kaynak: Ekovitrin