Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca personel alımı yapılacağı açıklandı. Buna göre bakanlığın teftiş kurulu sınavla personel alımı gerçekleştirecek. Sınav 16 ve 17 nisan 2011 tarihlerinde Ankara’da yapılacak.

Sınava, ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 (A grubu ve öğretmenlik), 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP 38 bölümünden 80 ve üzeri puan almış olanlar (Başvurulardan en yüksek puan alan 260 kişiye sınava giriş belgesi verilecek olup eşit puan almaları nedeniyle 260. sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu puana sahip adayların tümü sınava çağrılacak) katılabilecek.

Adaylarda siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, letme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen, yurtiçi veya yurtdışındaki fakülte ve yüksek okullardan birini bitirmiş olmaları şartı aranacak.

Yazılı sınavlar, ekonomi, hukuk, maliye, muhasebe, yabancı dil ve kompozisyon konularında yapılacak. Yazılı sınavda başarı gösterenler, kendilerine bildirilecek tarihlerde Ankara’da sözlü sınava alınacaklar.

-SON BAŞVURU TARİHİ-

Başvurular en geç 18 Mart 2011 tarihinde mesai bitimine kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı (İnönü Bulvarı, No: 27 E Blok Kat:1 Bahçelievler/Ankara) adresine yapılacak.

Sınava giriş şartlarına ve konularına ilişkin ayrıntılı bilgileri içeren başvuru formu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığından veya www.enerji.gov.tr internet adresinden temin edilebilecek.

Sınava girmeye hak kazananların listesi en geç 23 Mart 2011 tarihine kadar Bakanlığın internet adresinde ilan edilecek, sınava girilecek yer ve sınav saatlerini gösteren sınav giriş belgesi, Teftiş Kurulu Başkanlığınca elden verilecek.

Kaynak: AA