Türkiye’nin önde gelen enerji şirketlerinden biri olan Enerji SA yeni eleman ve personel alımlarına devam ediyor. Bilindiği üzere firma elektrik üretimi, elektrik dağıtımı ve elektrik satışı alanlarında faaliyet gösteriyor.

Bugün itibariyle 4 binden fazla elemanı olan Enerji SA Sabancı Kariyer sitesi ve İK portalları aracılığı ile iş ilanlarını yayınlıyor ve açık pozisyonları doldurmak için iş başvurularını kabul ediyor.

Enerji SA İş İlanları ve Enerji SA İş Başvurusu

Enerji SA bünyesi personel alımı yapılacak pozisyonları SABANCI Kariyer sitesi ve İK portallarında iş ilanları yayınlayarak duyuruyor. Enerji SA’ya personel alımı ve boş pozisyonlar için iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların öncelik olarak yapmaları gereken söz konusu siteleri ziyaret etmek. Adaylar iş ilanlarını inceleyerek boş pozisyonlar için iş başvuru formu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirler.

Enerji sektörü gelişmeye devam ediyor ve buna bağlı olarak da personel alımları yaşanıyor. Bünyesinde 4 bin 400 çalışanı bulunan Enerjisa bu yıl yaklaşık 450 kişiyi işe almayı planlıyor. İşe alımlar İstanbul dışında ağırlıklı olarak Seyhan-Ceyhan bölgesi, Bandırma, Erzurum, Trabzon, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Bartın ve Zonguldak illerinde gerçekleşecek. Enerjisa Stratejik İş Destek Direktörü Berna Öztınaz’ın verdiği bilgiye göre, işe alımların yarıdan fazlası beyaz yaka kadrolar için planlanıyor. Yeni kadroların çoğu üretim ve toptan satış şirketlerinde değerlendirilecek.

Berna Öztınaz, enerji sektörünün çok hızlı büyüdüğünü ve geleceğinin parlak olduğunu belirterek, kariyer yapmak isteyen gençlerin stajlarını bu alanda yapmalarını tavsiye ediyor. Ve bu alanda bilgi birikimlerini artırmalarını istiyor.