SGK hizmet dökümü sorgulama için TC Kimlik No yeterli! SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır? SSK sigorta prim gününüzü SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi yaparak kolayca öğrenebilirsiniz. SGK hizmet dökümü sorgulamaişleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz!

SGK hizmet dökümü nedir?
SGK hizmet dökümü, sizin SSK ve SGK 4/A kapsamındaki tüm çalışmalarınızı, kronolojik bir sıralamaya göre anlatan, açıklayan bir dokümandır. Bu dokümandan ne zaman işe girdiğinizi, ne zaman işten ayrıldığınızı, kaç farklı yerde çalıştığınızı, toplam ne kadar prim gün sayısına sahip olduğunuzu, aylık ve yıllık prim gün sayılarınızı kısaca tüm sigorta sorgulamanızı ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Bu dokümana iki şekilde ulaşabilirsiniz.

1- E devlet üzerinden,

2- E SGK ekranı ile.

E devlet ile SGK hizmet dökümü nasıl sorgulanır?
E Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubesinden aldıktan sonra, sisteme T.C. kimlik numaranız ve bu şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sol tarafta yer alan “E-Hizmetler” seçeneğini tıklayın. Açılan ekrandan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başlığını bulun. Altında yer alan seçeneklerden 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü için “4A Hizmet Bilgisi” ni tıklayınız. SSK hizmet dökümünüz karşınıza gelecektir.

E SGK ekranı ile SGK hizmet dökümü nasıl sorgulanır?
E SGK ekranı ile SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüze ulaşmak için sayfayı açtıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı, cilt numaranızı, doğum yılınızı girin. Nüfusa bağlı olduğunuz il ile cinsiyetinizi seçin. “Sorgula” butonuna tıklayın. Açılan ekranın, sağ tarafında yer alan seçeneklerden “Hizmet Bilgisi” menüsünü tıklayın. Menüden SSK hizmet dökümü için “4A Hizmet Bilgisi” seçeneğini tıklayın. Karşınıza SSK hizmet dökümü , yeni adıyla 4A SGK hizmet dökümünüz gelecektir. Böylece, 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüzü ayrıntılı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.