Sağlık ve estetik alanında faaliyet gösteren Ethica Sağlık Grubu eleman ve personel alımları kapsamında hem yurtiçi hem de yurtdışı için eleman ve personel alımı yapacak. Şu anda 600 kişilik personel sayısı önümüzdeki dönemde yeni yatırımlar ve yeni personel alımları ile 2 bine kadar çıkacak. Yeni yatırımlarla birlikte hekimden hasta danışmanına kadar hemen her pozisyonda eleman alımı yapılacak.

Ethica Sağlık Grubu Personel ve Eleman Alımları Yapacak

Son yıllarda estetik operasyonlara ilginin artması, sektöre yönelik yatırımları da artırdı. Şu anda iki hastane, iki de tıp merkezi olan Ethica Sağlık Grubu da estetikte hedef büyüttü. Özellikle yurt dışındaki yatırımlarına hız veren grup, istihdam çalışmalarına da hız verdi. 600 kişiye istihdam sağladıklarını söyleyen Murat Akdoğan, Bakırköy, Levent ve Bostancı’da 150 milyon dolarlık bir yatırımla açacakları üç hastane ve iki klinikle bu sayının 2 binlere ulaşacağını söyledi. Geçen yıla göre yüzde 50 büyüdüklerini söyleyen Dr. Murat Akdoğan, “Gelecek yıl yüzde 100 büyüme hedefindeyiz” dedi. Estetikte Türkiye’nin dünyada ilk beşte olduğunu söyleyen Akdoğan, doktorların da bu alanda çok ciddi gelişme gösterdiğini belirtti. “Özellikle yurtdışında yapacakları yatırımlarla ilgili yabancı dil bilen ve yurtdışında istihdam edilen kadroya ihtiyacımız olacak” diyen Akdoğan, İngilizce ve Arapça bilenleri öncelikle istihdam etmeye başladıklarını, yurt dışında çalışmasına engel olmayan işgücünün tercih edileceğini söyledi. Ekim ayında Katar Kraliyet ailesinden Şeyh Saoud Bin Abdulla Mohammed Jabor Al – Thani ile ortaklık gerçekleştiren grup, Katar – Doha Ethica Hastanesi için de düğmeye bastı. Kasım ayında hazırlıklarına başlanan ve yaklaşık 25 milyon dolarlık yatırımla açılacak hastanede 400 kişi istihdam edilecek. Doktorların Türkiye’den gideceği hastane için özellikle Arapça bilen doktorlar tercih edilecek.

Her Pozisyonda Eleman Alımı Yapılacak

Yeni yatırımlar nedeniyle hekimden hasta danışmanına kadar hemen her pozisyonda eleman alınacağını belirten Murat Akdoğan, “Grup olarak bu konuda ciddi bir çaba sarf ediyoruz. Ethica Sağlık Grubu tamamen sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Murat Akdoğan Eğitim Sağlık Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı” bünyesinde kurulacak sağlık birimleri üniversitesinin de en büyük destekçisi olacaktır. Buradan yetişecek pek çok kişi hem grup içerisinde hem dışında istihdam edilme fırsatı elde edecekler. Şu anda ülkemizde işsizlik oranı yüzde 8.4. Buna karşılık sağlık birimleri alanında iş gücü açığı bulunuyor. Bu üniversite ve vakfın yeni oluşturduğu sürekli eğitim merkezi aracılığıyla da bu açığın kapatılmasına yardımcı olunmaya çalışılıyor” dedi. Ethica Sağlık Grubu’nun desteğiyle Murat Akdoğan Vakfı tarafından hayata geçirilen devlet himayesi altındaki genç kızlara meslek edindirme eğitimi projesi için çalıştıklarını da vurgulayan Akdoğan, proje kapsamında genç kızların esetetisyenlik, el ve ayak bakım uzmanlığı, hasta danışmanlığı alanlarında 10 aylık bir meslek eğitimi alacaklarını, 17-20 yaşlarında 100 gencin aldıkları eğitim sayesinde iş sahibi olarak sosyal yaşama entegre olurken, Ethica Sağlık Gurubu ve diğer kuruluşlarda istihdam edileceğini belirtti.

İşe Alımlarda Öncelikli Kriterler

İşe alımda öncelikle işe uygun personel görev ve sorumlulukları netleştirilerek işe uygun personel almaya önem verdiklerini belirten Dr. Murat Akdoğan, “Sürekliliği konusunda güven veren kişileri tercih edilyoruz. Çalışan açısından başarının temelini taşıyan çalışkanlık strese dayanıklılık ve fedakârlık ölçüleri önemseniyor. Dolayısıyla da kariyerden çok başarı odaklı olan çalışanlar bulundurulmaya çalışılıyor” diyor. Kurum içerisinde haftalık ve aylık sürekli eğitim programları yapıldığını vurgulayan Akdoğan, kurum dışında da akademik kariyer alanında yüksek lisans, doktora gibi alanlarda çalışanları teşvik ettiklerini belirtiyor.