Elektrik Üretim Anonim Şirketi (Eüaş) Genel Müdürü Halil Alış, Hazineye Yaptıkları 955 Personel Talebinin Olumlu Karşılandığını Söyledi.

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, Hazineye yaptıkları 955 personel talebinin olumlu karşılandığını söyledi.

Alış, Afşin-Elbistan B Termik Santralini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, geçen yıl yıl AEL İşletme Müdürlüğüne 140 işçi alımı için ilan verdiklerini, ancak daha sonra alımın ertelendiğini belirtti.

140 işçi alımı için yaptıkları ilan sonucunda kendilerine 5 bine yakın bir müracaat olduğunu dile getiren Alış, şöyle konuştu:

“Hazineye 700 kişilik bir müracaat yapalım dedik, ancak son çalışmalarda 860 işçi, 95 tane de çeşitli kademelerde tekniker, mühendis ve memur olmak üzere toplam 955 kişilik müracaatta bulunduk. Hazineye yaptığımız 955 personel talebi olumlu karşılandı. Tamamını belki vermeyebilir. Sonuçta biz 955 işçi istedik, ama bu sayı 750’ye inebilir. İnşallah yakın zamanda çıkar.”

Alış, alacakları personelin Afşin-Elbistan A ve B termik santralleri ile Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğünde istihdam edileceğini bildirdi.

afsin elbistan termik santrali isci alimi, elbistan işkur eleman alımı, afşin elbistan termik santrali iş başvurusu, elbistan termik santral işçi alımı, elbistan teka işçi alımı