Elektrik Üretim Anonim Aş, yani kısa adıyla EÜAŞ ihtiyaçları kapsamında yeni işçi ve personel alımı yapmaya devam ediyor. EÜAŞ Türkiye çapında birçok ilçe için teknisyen alımı yapacak ve bu çerçevede 58 adet elektrik teknisyeni alımı, 46 adet makine teknisyeni alımı, 12 elektronik teknisyeni alımı gerçekleştirecek.

EÜAŞ işçi alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için en önemli nokta adayların elektrik üretim santralı tesislerinde işletme bakım onarım ve tamirat işlerinde teknisyen olarak en az 6 ay süreyle çalışmış olması. Başvuru yapmak isteyen adaylar SGK hizmet süresini gösteren prim belgesi ile birlikte müracat edecekler.

Elektrik teknisyeni alımı için başvuru şartları: EMUTeknik Lise ve Dengi okulların “Elektrik”, “Elektrik-Elektronik”, “Elektrikçilik” bölümleri ile “Elektrik-Elektronik Teknolojisi” bölümünün (Bobinajcılık, Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi, Yüksek Gerilim Sistemleri, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü ile Endüstriyel Bakım Onarım) alt dalı mezunu olması.

Elektronik teknisyeni alımı için başvuru şartları: EMUTeknik Lise ve Dengi okulların “Elektronik”, “Elektrik|-Elektronik” bölümleri ile “Elektrik-Elektronik Teknolojisi” bölümünün (Büro Makinaları Teknik Servisi. Elektromekanik Taşıyıcılar, Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Şist.. Haberleşme Şist., Otomasyon Şist.) alt dalı mezunu olması.

Makine teknisyeni alımı için başvuru şartları: EMUTeknik Lise ve dengi okulların “MakineVCNC”, veya “Makine Teknolojisi” bölümü mezunu olması.