Garanti Bankası 250 kişilik personel alımı yapmayı hedefliyor. Personel alımı özellikle satış

Şu anda Garanti Bankası’nın toplam çalışan sayısının 3’te 1’i satış kadrolarında çalışıyor. Banka 2010’da satış kadrolarında görevlendirmek amacıyla 250 kişiyi e aldı. 2011 yılında bu kadrolar için 250 kişinin daha işe alınması planlanıyor.

Garanti Bankası’nın tüm satış kadrosu; deneyim ve bilgi birikimiyle hizmette farklılık yaratmak, müşteri ihtiyaçlarına uygun satış yapmaktan sorumlu… Satış kadroları, segment bazlı yapılandırılan ürün ve hizmetlerin satışını gerçekleştirmek, bankacılık hizmetleri konusunda danışmanlık yapmak ve potansiyel müşteriler kazanmak hedefiyle çalışıyor. Müşterilerin satış sonrası servis işlemlerini eksiksiz ve zamanında gerçekleştirmek, işlemleri takip etmek de satış kadrolarının görev ve sorumluluk alanında bulunuyor.

Yetiştirmek üzere alınacak deneyimsiz adaylarda, üniversite mezunu olmak, 27 yaşını aşmamış olmak, askerliği tamamlamış veya en az 1 yıl tecilli olmak temel kriterler arasında bulunuyor. İhtiyaç duyulan tüm kadrolar için adaylarda; iletişim kurma becerisi, işbirliği yaparak çalışmaya yatkın olma, müşteri odaklı yaklaşıma sahip bulunma ve değişime açıklık konularındaki yetkinliklere dikkat ediliyor. Bu yetkinliklerin yanı sıra, satış kadrolarına başvuran adayların iş odaklılığı, insan ilişkileri, ikna yetenekleri ve müşterilerle yüz yüze olacağı aktif ve dinamik bir ortamda çalışma isteği de sorgulanıyor.