Gelirler İdaresi Başkanlığı tarafından personel alımları konusunda yapılan açıklama ile GİB bünyesinde çalıştırılmak üzere farklı dallardan kamu personel alımı yapılacağı ilan edildi. Söz konusu personel alımı kapsamında 80 adet devlet gelir uzman yardımcısı göreve getirilecek. Personel alım sınavı 29 Eylülde Ankara’da yapılacak.

GİB Kamu Personel Alımı | Gelir Uzman Yardımcısı Alımları

GİB’den yapılan açıklamada, 80 devlet gelir uzmanının 40′ının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi idari bilimler fakülteleri mezunları arasından, 30′unun bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği ile yazılım mühendisliği bölümü mezunları arasından, 10′unun ise istatistik bölümü mezunları arasından alınacağı bildirildi. Başvuru yapacakların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş ve kendi dalında 70 ve üzerinde puan almış olma şartı aranacağı kaydedildi.

Kamu Personel Alımı Sınavı 29 Eylülde Ankara’da Yapılacak

Açıklamada bilgisayar, yazılım, elektrik-elektronik mühendisliği bölümleri mezunlarının bilgi teknolojileri altyapısına verilen önemin gereği olarak, istatistik mezunlarının ise analizlerin daha iyi değerlendirilmesi için alınacağı ifade edildi. Yazılı sınavın, 29 Eylül 2012 tarihinde Ankara’da yapılacağı kaydedildi.