Dünyaca bilinen bir şirket olan GENERAL ELECTRIC bugün itibariyle tüm dünya üzerinde sağlık, enerji, havacılık, ulaşım, petrol ve gaz, aydınlatma ve akıllı platformlar gibi alanlarda çok büyük ler yapmakta. Bu kadar büyük bir yapısı olması sebebiyle çalışan sayıdı oldukça fazla. General Electric Türkiye çapında ve Türkiye’de yaptığı işler ve yürüttüğü faaliyetler kapsamında yeni personel ve eleman alımlarına devam etmektedir.

General Electric’e iş başvurusunda bulunmak ve firmanın personel ve eleman alımlarından yararlanmak isteyen adaylar için firmanın insan kaynaklarına ait aydınlatıcı bilgiler aşağıda yer alıyor.

Stajlar ve Müşterek Eğitim

GE, üniversite programlarına devam ederken 12 haftadan uzun bir süre çalışmak isteyen dört yıllık üniversite öğrencilerine sağladığı müşterek eğitimin yanı sıra nitelikli adaylara tam zamanlı staj imkânları da sunuyor.

2014’te Türkiye’de “GENIUS” adlı yeni bir Staj Projesi hayata geçirildi. Bu program çerçevesinde GE Türkiye, GE ailenin parçası olmak için istekli ve bunun için heyecan duyan yetenekli üniversite öğrencilerini arıyor. GENIUS Programı, yetenekli stajyer havuzunu güçlendirerek ve önemli üniversiteler ile işbirliğini bir üst seviyeye taşıyarak daha yapılandırılmış bir stajyer işe alım yaklaşımını benimsemeyi amaçlıyor.

Liderlik programları

GE’nin Kurumsal Giriş Seviyesi Liderlik Programları sorumlu ve önemli iş atamalarını resmi sınıf çalışmaları ile birleştirmektedir. Rotasyon atamaları GE iş alanlarının farklı yönlerine kısa yoldan erişerek daha kısa bir sürede geniş ve değerli bir deneyim sunuyor.

İletişim

İletişim Liderlik Gelişim Programı (CLDP), en iyi potansiyel iletişim ve halkla ilişkiler yeteneğini geliştirmeye odaklanan zorlu bir rotasyon programıdır. Dönüşümler, diğerlerinin yanı sıra halkla ilişkiler, pazarlama iletişimi, iç iletişimi ve yönetici iletişimini kapsıyor.

Mühendislik

Edison Mühendislik Geliştirme Programı (EEDP), üst düzey liderlik için iş hedefleri ile uyumlu mühendislik ve teknik projeler ve sunumlara dair ileri kurslar ile teknik sorun çözme becerilerini geliştiriyor. Program süresince analiz, tasarım, kalite, güvenilirlik, entegrasyon ve test etme gibi çeşitli deneyimler elde ediliyor.

Finans

Finans Yönetimi Programı (FMP), sınıf eğitimi ve önemli görevler yoluyla liderlik ve analitik becerileri geliştiriyor. Pratik deneyimler, finansal planlama, muhasebe, operasyon analizi, denetim, tahmin, hazine/nakit yönetimi ve ticari finansı içeriyor.

Bilgi Teknolojileri

Bilgi Teknolojileri Liderlik Programı (ITLP) kurslar ve zorlu teknik görevler ile güçlü teknik ve proje yönetim becerileri geliştiriyor. Program GE’nin temel iş birimlerinden birinde dört altı aylık görevden oluşuyor.

Üretim/Operasyonlar

Operasyon Yönetimi Liderlik Programı (OMLP), dünya standartlarında üretim süreçleri, ürünler ve hizmetleri tanımlama ve sunma hedefi ile mühendisler için ideal bir başlangıç noktasıdır. Olası görevler süreç mühendisliği, yalın üretim, küresel tedarik zinciri yönetimi, malzeme yönetimi ile çevre sağlığı ve güvenliği uygulamasını kapsıyor.

Proje yönetimi

Proje Yönetimi Liderlik Programı (PMLP) teknik, ticari ve liderlik becerileri alanlarında yoğun eğitimler ile proje yönetimi personelinin gelişimini hızlandırıyor. PMLP, çeşitli proje yönetimi fonksiyonel disiplinlerinde (ticari operasyonlar, kalite, kaynak, sözleşme yönetimi, finans, proje kontrolleri, lojistik, proje yönetimi, yalın, saha/inşaat ve teknik) dört- altı aylık rotasyon görevini kapsayan iki yıllık bir program olup genelde tek bir uluslararası görev içeriyor.

Satış ve pazarlama

Ticari Liderlik Programı (CLP) tüm GE işletmelerinin başarısı için kritik öneme sahip ticari beceri ve tekniklerin geliştirilmesini teşvik eden çekirdek bir müfredat sunuyor. Program aynı zamanda organizasyona değerli katkılarda bulunurken, ürünlerimiz, sektörümüz ve müşterilerimiz hakkında bilgi edinme fırsatı sağlayarak adayları satış veya pazarlama alanında başarılı bir kariyer için hazırlıyor.

Deneyimli işe alımlar

Deneyimli Liderlik programlarımız kariyerinizde hızla ilerlemenize yardımcı olurken, dünyanın en acil çözüm bekleyen sorunlarından bazılarının çözümüne yardımcı olan olağanüstü insanlar ile olağanüstü projeler üzerinde çalışabilirsiniz.

İnsan kaynakları

GE’nin İnsan Kaynakları Liderlik Programın’a (HRLP) dahil olanlar, GE işletmelerine katkı sağlayarak ve şirket genelinde İK liderlik pozisyonlarına aday olarak, gerçek iş dünyasında tecrübe kazanıyor. Program, GE’nin ünlü liderlik gelişimi programları ile insanlar ve İK’nın bize rekabet avantajı sağladığına olan inancımızın birleştirilmesinden oluşuyor.

GE’nin engin küresel varlığı göz önüne alındığında, iş talepleri, uluslararası rotasyonları tamamlamak için İnsan Kaynakları Liderlik Programı katılımcılarına fırsatlar sağlıyor. Geçtiğimiz yıl katılımcılar Türkiye, Brezilya, Çin, Güney Afrika, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam’da üstlendikleri uluslararası görevleri tamamladılar.

Satış ve pazarlama

Tecrübeli Ticari Liderlik Programı (ECLP) MBA mezunları ve deneyimli profesyonelleri pazarlama ve satış alanlarında GE liderlik pozisyonlarına hazırlıyor. İki yıllık rotasyon programı bireylere bir işletme içinde büyümeyi destekleme, dünya çapında ticari ve liderlik eğitimi alma, bir pazarlama ve satış liderleri küresel ağının parçası olma fırsatları sunuyor. Dünya Başkanı’mız Jeff Immelt’in GE’nin ticari iletişim hattını genişletme konusundaki kararlılığının bir parçası olarak 2002 yılında başlayan ECLP programı GE’yi “pazarlamada altın standart” konumuna getirmeyi hedefliyor.

ECLP katılımcıları GE Energy Management, GE Oil & Gas, GE Power & Water, GE Aviation, GE Healthcare, GE Transportation, GE Capital, GE Global Growth & Operations (GGO) ve GE Home & Business Solutions dâhil olmak üzere, GE’nin ana şirketlerinden birinde çalışıyor.