Şu anda mağaza satış alanında 680 kişiyi istihdam eden Gold, bu sayıyı yüksek sezon olarak ifade edilen dönemlerde yüzde 20 oranında artırıyor. Bu yıl 35 mağaza daha açmayı planlayan firma, her yeni mağaza için e alım yapacak. Bu kapsamda 350’den fazla kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Satış kadrolarına alınacak adayların en az lise mezunu olması bekleniyor. Bunun yanı sıra, teknoloji alanında hizmet veren işletmelerde ilgili ürün grubunda en az 2 yıl deneyime sahip, satış teknikleri ve müşteri ilişkileri konusunda bilgili, özellikle mağazacılığı yaşam biçimi olarak benimsemiş ve kariyerini bu konuda geliştirmek isteyen kişiler tercih ediliyor.

Satış alanında işe başlayan bir kişi reyon şefi, mağaza müdürü gibi pozisyonlara yükselebiliyor. Ayrıca satın alma, ürün yönetimi gibi birimlere de geçebiliyor. Gold İK Yöneticisi Nursel Aktaş kariyer olanaklarının sadece bununla sınırlı olmadığını belirtiyor. Aktaş, “Gold’da herkes kariyerini kendi yönetme imkanına sahip. Uygun koşullar altında çalışan ihtiyacımızı bünyemizden tamamlama yoluna gidiyoruz” diyor.