Güllüoğlu Yurtdışında 100 Şube Açacak

Güllüoğlu sürekli büyüme stratejisi ile genişlemeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Son dönemlerde yaptığı çalışmalarla yurtdışında şube sayısını hızla artıran Baklavacı Güllüoğlu, Avrupa, Amerika ve Arap ülkelerinde 100 şubeye ulaşmayı planlıyor. 2015’e kadar Amerika’da 50, Avrupa’da 15 şube açacaklarını belirten Fatih Güllü, “Güllüoğlu’nun ABD’de borsaya kote olmasını hayal ediyorum” dedi.

140’ncı yılını kutladıklarını dile getiren Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, “140’ncı yılımızda Amerika’da 6, Avrupa’da 2, Arap ülkelerinde 2 şubeye ulaştık. 2010 yılında 2 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Toplamda 26 milyon 217 bin TL’lik ciroya ulaştık. 2011 yılı için de yüzde 15’lik bir artış öngörüyoruz. Şimdiye kadar yurtdışı yatırımlarımız da 5 milyon dolara yaklaştı dedi.

100 şubeye çıkacak Baklavacı Güllüoğlu Genel Müdürü Fatih Güllü, geleceğe dönük planlarını şöyle anlattı: “Önümüzdeki 5 sene içinde Avrupa’nın tüm başkentleri, Amerika ve Arap ülkeleri olmak üzere toplamda 100 şubeye ulaşmayı hedefledik. Türkiye’ye global bir marka kazandırmayı amaçladık. İstikrarlı ve emin adımlarla öncelikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde büyümeyi planlıyoruz. Türkiye’de yatırımlara devam edeceğiz. Şimdiye kadar Türkiye’de büyük yatırımlar yaptık. Bugün 16 şube ile hizmet veriyoruz. Yakında açacağımız Ankara ve Malatya’daki yeni şubeler ve Bursa’da 3. şube ile yurtiçi şube sayımız 19’a ulaşacak. Amerika’da yeni açılacak Miami ve Brigthon şubeleri ile 6, Avrupa’da bu yıl açılacak 1 şube ile 2, Arap ülkelerinde ise 2 şubemiz bulunuyor.”

Yurt dışında açılan her bir şube sadece imalatta 5 kişiye iş anlamına geliyor, kısacası yeni açılan şubeler eleman ve personel alımı kapsamında da birçok kişiye iş kapısı olacak.