Halkbank Banka Alımları Personel Eleman Alımı

Halkbank Türkiye’nin öncü ve köklü bankalarından biri olarak bu yıl içinde 580 kişilik personel ve eleman alımı yaptı. Halkbank’ın personel ve eleman alımları konusunda yıl sonu hedefi ise 1500 kişilik personel alımı daha yapmak. Buna göre yıl sonunda Halkbank’ın 2019 yılı içinde yaptığı personel alımı 2 bin kişiyi bulmuş olacak.

Halkbank 1500 Kişilik Bankacılık Personel Alımı Yapacak

Halkbank’ın bu yıl içinde 580 kişiyi e aldığını belirten Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bankanın yıl sonuna kadar 1500 kişiyi daha işe almayı planladığını bildirdi.

Bankanın iş hacminin büyümesi, emekli çalışan sayısının fazla olması ve yeni şubelerin açılmasının planlanması nedeniyle yeni personele ihtiyaç duyulduğunu anlatan Aydın şöyle dedi: “Hem emekliliği gelen çalışanlarımızın artışından dolayı hem de yeni şubelerimiz için eleman gerekiyor. Emekliliğini hak etmiş 2 bin kadar çalışanımız var. Bunların zaman içinde emekli olmaları halinde şubelerimizin hizmet kalitesinin azalmaması için eleman alıyoruz. Buna hazırlık yapıyoruz. 1500 kişiyi işe alacağız.”

Halkbank’ın bilançosunda görev zararı olarak yer alan devlet kağıtlarının toplam tutarlarının 13 milyar YTL olduğunu da bildiren Aydın, bugüne değin 7 milyar YTL’lik kısmın geri ödendiğini belirtti.

Aydın, “Haziran rakamlarıyla toplam 7 milyar YTL ödendi. En son vade 2014. 2001 krizinden sonra yazılan ve Pamukbank birleştirilmesiyle birlikte toplam 13 milyar YTL’ydi. Yüzde 50’si itfa edildi” şeklinde konuştu.

Halkbank 3 Yıl İçinde Taşınmış Olacak
Halkbank’ın İstanbul’a taşınmasıyla İstanbul’un uluslararası finans merkezi olmasının birbiriyle bağlantısı olmayan iki farklı konu olduğunu söyleyen Aydın, Halkbank’ın Ankara’daki genel müdürlüğünü İstanbul’a taşımak için Ataşehir’de TOKİ’den 57.5 dönüm yer aldığını söyledi.

Proje çalışmalarının başlatıldığını bildiren Aydın, tüm çalışmaların iki – üç yılda tamamlanmasının beklendiğini belirterek şöyle dedi: “Modern, çağdaş bir genel müdürlük binası yapmak istiyoruz. Bu sürecin yaklaşık iki üç yıl devam edeceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla teknolojinin bütün imkânlarından da yararlanmayı düşünüyoruz. Genel müdürlüğümüzde yaklaşık 2 bini akşın arkadaşımız çalışıyor. Bunların 1300 kadarı İstanbul’daki genel müdürlük ünitemizde, 900’ü Ankara’daki genel müdürlükte çalışıyor. Dolayısıyla biz zaten şu anda İstanbul ağırlıklı bir genel müdürlük yapısındayız. Şu anda proje çalışmasına hazırlanıyoruz. Bu bittikten sonra inşaata başlayacağız. Bir takvim veremiyorum ama zamanı en ekonomik şekilde kullanmak istiyoruz.”